reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

JR Holding inwestuje w The Batteries

JR Holding ASI podpisała porozumienie Term-Sheet w sprawie inwestycji JRH do 12 mln PLN w The Batteries, a następnie wprowadzenia jej do notowań na GPW w drodze odwrotnego przejęcia spółki Nexity Global.

Jak czytamy w komunikacie, polską spółkę The Batteries założyli inżynierowie, którzy wcześniej zaprojektowali niestandardowe urządzenia do produkcji próżniowej dla Apple, Samsung, Sharp i innych międzynarodowych korporacji. Spółkę stanowi zespół specjalistów z ponad 20-letnim doświadczeniem w technologii cienkowarstwowej, chemii i fizyce powierzchni, komercjalizacji technologii i operacjach w dużych firmach.

The Batteries opracowuje nowy typ urządzeń do produkcji cienkowarstwowych baterii wykorzystujący proces parowania plazmowego.

Ten przełom inżynieryjny w zakresie rozwoju tego typu technologii, umożliwi osiągnięcie znacząco niższych kosztów produkcji baterii. Efektem jest ekonomicznie opłacalna produkcja i wynikająca z niej przewaga konkurencyjna zaawansowanych baterii cienkowarstwowych, która umożliwi ich szeroką komercjalizację na rynku elektroniki użytkowej – czytamy w komunikacie.

– Fundusze pozyskane od JR HOLDING umożliwią nam realizację kolejnych etapów projektu w tym uruchomienie linii pilotażowej do produkcji baterii cienkowarstwowych. Dodatkowo wejście do notowań na rynku głównym pozwoli nam na dalszy intensywny rozwój, w tym pozyskanie w przyszłości dalszych środków na skalowanie produkcji – deklaruje Jacek Błoński, przewodniczący Rady Nadzorczej The Batteries.

Plan projektu dzieli się na trzy kluczowe etapy. Pierwszym z nich jest sfinalizowanie badań i pierwszego seryjnego rozwoju produktu polegającego na uzyskaniu certyfikatów, przejściu testów baterii z partnerami i przyszłymi klientami, a także skonfigurowaniu i wdrożeniu pełnoprawnej dystrybucji. Kolejnym kluczowym  etapem  jest opracowanie pilotażowej fabryki produkcyjnej in-line w laboratorium dla technologii demonstracyjnej w produkcji masowej. Ostatnim etapem jest masowa rozbudowa produkcji poprzez rozwój nowych zdolności produkcyjnych lub licencjonowanie technologii.

– Jesteśmy przekonani, że technologia opracowana przez zespół The Batteries  jest przełomowa i znajdzie szerokie zastosowanie w produkcji baterii do urządzeń elektronicznych. Inwestycja ta pasuje do innych spółek z naszego portfela działających w sektorze innowacji w energetyce. Zakładamy, że te technologie wpiszą się w trend transformacji energetycznej i mają przed sobą perspektywę intensywnego rozwoju – komentuje January Ciszewski, prezes JR Holding ASI SA.

Podpisane porozumienie zakłada przystąpienie JRH do inwestycji w The Batteries i objęcie docelowo 12,5% kapitału spółki w zamian za PLN, w dwóch transzach, przy czym druga zostanie zrealizowana po osiągnięciu założonych celów. Strony porozumienia wstępnie ustaliły, że kolejnym krokiem będzie odwrotne przejęcie przez The Batteries  notowanej na GPW spółki Nexity GLOBAL tj. wniesienie przedsiębiorstwa The Batteries  do Nexity.


JR Holding ASI SA to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld PLN, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln PLN m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama