reklama
reklama
© TDK
Przemysł elektroniczny |

TDK wzmocni biznes komponentów pasywnych

Japońska korporacja TDK zdecydowała się na budowę nowej fabryki komponentów elektronicznych w Nikaho City w prefekturze Akita w Japonii.

Pierwszy etap budowy fabryki o powierzchni 36 000 m kw. ma się rozpocząć już w kwietniu 2022 roku. Obecny plan zakłada zakończenie budowy dokładnie rok później, a masowa produkcja ma ruszyć we wrześniu 2023 roku.

Jak wskazuje TDK w komunikacie, znaczenie komponentów i urządzeń elektronicznych jest tak duże, jak nigdy dotąd. TDK przypisuje to dwóm historycznym zmianom, transformacji cyfrowej (DX) oraz transformacji energetycznej (EX). Firma dąży do przyspieszenia swoich wysiłków w obu tych obszarach, skupiając się nie tylko na swoich bezpośrednich klientach, ale także na kliencie końcowym – informuje firma.

TDK wybuduje Inakura Factory West Site, by rozwijać oraz produkować na masową skalę  komponenty elektroniczne, wykorzystując przy tym swoje podstawowe kompetencje w zakresie technologii materiałów magnetycznych i technologii platerowania. TDK ocenia, że  nowy obiekt pozwoli przyspieszyć obsługę klientów oraz tempo wprowadzania nowych produktów na rynek.

TDK już na etapie planowania projektu wziął pod uwagę problem japońskiego przemysłu wytwórczego, który przez ostatnie lata zmagał się z brakiem siły roboczej. Według firmy rozwiązaniem jest budowa „futurystycznej fabryki, która umożliwi ograniczenie pracy ludzkiej w procesach produkcyjnych”.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2