reklama
reklama
© Hanza
Przemysł elektroniczny |

Estoński zakład HANZY już otwarty

HANZA Holding AB oficjalnie otworzyła nowy zakład produkcyjny w Tartu w Estonii. Inwestycja w obiekt o powierzchni 12 000 m kw. wyniosła 80 mln SEK (prawie 8 mln EUR).

W grudniu 2020 roku HANZA ogłosiła, że w kolejnym roku wybuduje nowy zakład produkcyjny, który zostanie otwarty w pierwszym kwartale roku 2022. Fabryka jest już ukończona i stanowi ważną część strategii ekspansji HANZA.

– To ważny kamień milowy w rozwoju HANZA. Nowoczesny zakład w Estonii, dostosowany do złożonego montażu, tworzy mocne podstawy dla dalszego szybkiego wzrostu – mówi Francesco Franzé, prezes zarządu HANZA.

– Coraz więcej firm cierpi z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw. Oferujemy alternatywę poprzez kompletną i lokalną produkcję, która nie tylko tworzy bardziej niezawodny łańcuch dostaw, ale także zwiększa elastyczność i obniża koszty – stwierdza Erik Stenfors, dyrektor generalny HANZA

Emöke Sogenbits, prezes Cluster Baltics podkreśla przy tym, że nowy zakład zbudowano bezpośrednio obok istniejącego zakładu zajmującego się produkcją metalową, co umożliwia optymalny przepływ produkcji.

– Dzięki temu, że zarówno produkcja części, jak i montaż końcowy na tym samym obszarze, zmniejszamy nasz ślad węglowy – dodaje Emöke Sogenbits.

HANZA została założona w 2008 roku i od 2019 roku osiągnęła sprzedaż przekraczającą 2 mld SEK (215 mln USD). Firma ma zakłady produkcyjne w siedmiu krajach; Szwecji, Finlandii, Niemczech, Estonii, Polsce, Czechach i Chinach, a wśród jej klientów są m.in. ABB, Epiroc, GE, Getinge, Oerlikon, Saab i Siemens.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2