reklama
© olivier26 dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Flavio Finotello pokieruje PZ CORMAY

Rada Nadzorcza giełdowej spółki powołała Flavio Finotello, członka zarządu CORMAY, na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa. Celem Grupy na kolejne lata jest ekspansja sprzedażowa.

– Flavio Finotello to doświadczony menedżer, specjalista od rozwoju sprzedaży, w tym wprowadzania produktów na nowe rynki. W Grupie CORMAY w ostatnich latach odpowiadał m.in. za opracowanie i realizację strategii sprzedażowej wykorzystującej potencjał nowej oferty analizatorów biochemicznych i hematologicznych. Oczekujemy, że w 2022 r. Grupa CORMAY z Flavio Finotello u steru nie zwolni tempa i będzie dalej dynamicznie rozwijać się na globalnym rynku diagnostyki IVD – komentuje Tomasz Markowski, przewodniczący Rady Nadzorczej PZ CORMAY.

– Główne cele Grupy na 2022 r. to dalsza realizacja planów sprzedażowych oraz ekspansji produktowej, jak również sprawne dostosowanie działalności Grupy do nowych unijnych regulacji rynku diagnostyki in-vitro. Zamierzamy w kolejnych kwartałach znacząco poszerzyć ofertę analizatorów hematologicznych Grupy, jak również wprowadzić na rynek analizator Equisse, najwydajniejszy system biochemiczny w ofercie. Mamy wszelkie predyspozycje ku temu, by w 2022 r. wzmocnić naszą pozycję na rynku – komentuje Flavio Finotello, pełniący obowiązki prezesa zarządu CORMAY.

Flavio Finotello, od 2017 r. związany z Grupą CORMAY, ma ponad 30-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych grupach m.in. z branży hi-tech. Absolwent Uniwersytetu w Melbourne, swoją karierę rozwijał m.in. w spółkach z grupy Imperial Chemical Industries oraz w australijskiej spółce Varian, zależnej od amerykańskiego producenta aparatury badawczo-naukowej. Od końca lat 90 pracował w dzisiejszej Linde Group, m.in. kierując działem gazów specjalnych w regionie Europy Wschodniej koncernu.


PZ CORMAY SA to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Od ponad 30 lat Grupa CORMAY produkuje i dystrybuuje testy in vitro dla chemii klinicznej i hematologii, oferując również analizatory biochemiczne i hematologiczne oraz produkty uzupełniające. Produkty CORMAY są eksportowane do ponad 120 krajów świata. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2