reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Nowa strategia APS Energia przynosi efekty

Miniony kwartał okazał się prawdziwym okresem żniw dla APS Energia, dzięki czemu w całym 2021 roku przychody wzrosły o 33% r/r, a EBITDA – 20-krotnie. Zarząd z optymizmem patrzy na 2022 rok i wskazuje na bardzo wysoki backlog.

Według wstępnych wyników skonsolidowane przychody APS Energia w całym 2021 roku wyniosły 113,3 mln PLN, EBITDA sięgnęła 14,2 mln PLN (wobec 0,7 mln PLN), EBIT opiewał na 11 mln PLN (-2,6 mln PLN straty rok wcześniej), a zysk netto wyniósł 9,3 mln PLN (strata -5,4 mln PLN rok wcześniej). Zarząd tłumaczy znaczną poprawę wyników dynamicznym ożywieniem inwestycji w sektorach, w których działa spółka.

– Czwarty kwartał 2021 roku był najlepszy w naszej historii. To dowód, że zmiana strategii już dziś przynosi wymierne efekty. Nasze skonsolidowane wyniki byłby jeszcze lepsze, gdyby wszystkie dostawy  dotarły do odbiorców końcowych przed końcem roku. Jednak nic straconego, rozliczymy je w pierwszych miesiącach 2022 r. Mamy bardzo dużo zamówień na ten rok, więcej niż zakładaliśmy. Jestem spokojny o ich realizację, gdyż posiadamy wystarczającą ilość komponentów, a sytuacja związana z absencjami wynikającymi z zachorowań na Covid19 wygląda na opanowaną. Spodziewam się naprawdę dobrego roku, szczególnie w kontekście zamówień w Polsce. Nasza strategia koncentruje się na kluczowych w tej chwili sektorach dla gospodarek: OZE, magazynach energii, elektromobilności oraz systemach napędowych i trakcyjnych dla kolei. Wszystkie razem i każdy z osobna będzie na pewno w tym roku driverem naszych wyników – mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Pod koniec ubiegłego roku spółka przyjęła nową strategię na 2022-26. Zakłada ona dynamiczny rozwój i osiągnięcie przychodów powyżej 500 mln PLN w 2026 roku, co daje średnioroczny wzrost na poziomie 35%. Zarząd planuje wykorzystać zieloną transformację do rozwoju w wybranych, technologicznych obszarach działalności. Zamierza skoncentrować się na segmentach kluczowych dla budowy gospodarki opartej na środkach transportu zbiorowego (T&T, e-mobility), energetyce atomowej oraz magazynowaniu energii i systemach przetwarzania energii dla OZE.

W realizacji ambitnych celów ma pomóc pięcioletni Program Motywacyjny, który przyjęto na początku 2022 roku. Jego intencją jest zapewnienie optymalnych warunków do osiągnięcia wysokich wyników finansowych i długoterminowego wzrostu wartości APS Energia, poprzez efektywne zarządzenie oraz trwałe związanie ze spółką osób o kluczowym znaczeniu. Według przyjętych założeń już w tym roku spółka będzie chciała osiągnąć 19 mln PLN na poziomie EBITDA, a w 2026 roku poprawić ten wynik o ponad 240 proc. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1