reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq
Przemysł elektroniczny |

Amica wstrzymuje produkcję na rynek rosyjski

Zarząd Amica SA informuje, że w obliczu ataku zbrojnego wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę podjęta została decyzja o wstrzymaniu produkcji przeznaczonej na rynek rosyjski.

Amica wskazuje także w komunikacie, że nie importuje na potrzeby wytwarzania swoich produktów komponentów z Federacji Rosyjskiej. W ocenie polskiego producenta AGD, obecnie produkcja wyrobów na ten rynek wiąże się z ryzykami związanymi z całokształtem otoczenia geopolitycznego i gospodarczego – czytamy w komunikacie.

– Na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego (16 marca) Amica nie jest w stanie precyzyjnie wskazać jak powyższa decyzja będzie skutkować na jej sytuację gospodarczą i wpływać na generowane wyniki finansowe – informuje Amica.

Spółka na bieżąco monitoruje wpływ sankcji nałożonych na Federację Rosyjską na działalność Grupy Kapitałowej Amica, a także kontrsankcji nakładanych przez Rosję na państwa z tzw. listy państw nieprzyjaznych Federacji Rosyjskiej i w przypadku identyfikacji ich istotnego negatywnego wpływu na działalność spółki, przekaże taką informację do publicznej wiadomości w formie odrębnego raportu bieżącego.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama