reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mercedes Benz
Przemysł elektroniczny |

Mercedes-Benz otwiera fabrykę akumulatorów w USA

Mercedes-Benz otwiera fabrykę akumulatorów w hrabstwie Bibb w stanie Alabama na kilka miesięcy przed rozpoczęciem produkcji całkowicie elektrycznych aut Mercedes-EQ w USA.

Nowa fabryka akumulatorów w hrabstwie Bibb będzie dostarczać akumulatory do nowych SUV-ów EQS i EQE. Elektryczne pojazdy Mercedesa będą produkowane w zakładzie w Alabamie, w ramach globalnego dążenia firmy do produkcji całkowicie elektrycznych pojazdów w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach.

– Otwarcie nowej fabryki akumulatorów w Alabamie jest kamieniem milowym na naszej drodze do przejścia na całkowicie elektryczną technologię. Dzięki kompleksowemu podejściu, w tym lokalnej strategii pozyskiwania i recyklingu ogniw, podkreślamy znaczenie Stanów Zjednoczonych, gdzie Mercedes-Benz odnosi sukcesy od dziesięcioleci. Z dumą tworzymy przyszłościowe miejsca pracy, aby budować całkowicie elektryczne SUV-y „Made in the USA” w zakładzie, który jest ugruntowaną częścią naszej rodziny produkcyjnej od 25 lat – mówi Ola Källenius, prezes zarządu Mercedes-Benz Group AG.

Od lat 90. firma zainwestowała w Alabamie łącznie ponad 7 mld USD, z czego 1 mld USD przeznaczono na fabrykę akumulatorów, centra logistyczne i modernizację linii produkcyjnej do produkcji pojazdów elektrycznych.

W fabryce akumulatorów wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe są montowane w kompletny system na linii produkcyjnej o długości około 300 m z ponad 70 stanowiskami roboczymi. W hrabstwie Bibb powstanie do 600 nowych miejsc pracy – informuje firma w komunikacie prasowym.

Dzięki nowej fabryce Bibb zostało włączone do  globalnej sieci produkcji akumulatorów Mercedes-Benz, która obejmuje fabryki na trzech kontynentach, w tym w Kamenz w Niemczech, Pekinie, w Chinach, Bangkoku w Tajlandii, Jaworze w Polsce oraz Stuttgarcie w Niemczech.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2