reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayTumisu
Przemysł elektroniczny |

Carlson ASI Evig Alfa inwestuje w spółkę dronową

Fundusz Carlson ASI Evig Alfa w ubiegłym tygodniu ogłosił trzy rundy, w sumie inwestując 3 mln PLN, m.in. w dronowy start-up React.

Carlson ASI Evig Alfa to fundusz należący do grupy kapitałowej Carlson Investments. Inwestuje przede wszystkim w start-upy we wczesnym etapie rozwoju, ukierunkowane na realizację prac badawczo-rozwojowych z potencjałem globalnej komercjalizacji – przyglądając się przede wszystkim wykorzystującym AI spółkom z sektorów fintech, medtech, IoT i cleantech.

Pierwszym ze wspartych projektów jest React – start-up tworzący bezzałogowe drony, które mają być zintegrowane z przenośnymi terminalami naziemnymi – dzięki nim na określonym obszarze drony będą w stanie poruszać się autonomicznie.  

Drugi z projektów, które uzyskały finansowanie to warszawski Autonomy Now. To start-up tworzący systemy wspomagania kierowcy (ADAS) przeznaczone dla miejskich autobusów. System ma rozpoznawać i identyfikować zdarzenia drogowe w czasie rzeczywistym oraz informować kierowcę o potencjalnych niebezpieczeństwach.

Trzeci start-up w który zainwestował fundusz też związany jest z technologiami AI – Digital Twins Company to narzędzie pozwalające na podstawie jednego zdjęcia sferycznego zbudować model 3D wnętrza.  

Źródło: startup.pfr.pl
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2