reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Lockdown w Chinach wstrzymuje dostawcę Apple’a

Foxconn od poniedziałku zawiesił działalność w Shenzhen – chińskie władze wprowadziły lockdown ze względu na kolejne zachorowania na koronawirusa.

W Shenzhen, czyli w chińskiej Dolinie Krzemowej, masowo przeprowadzane są testy na koronawirusa po tym, jak w mieście odnotowano wzrost liczby zachorowań. W tym tygodniu urzędnicy zawiesili transport publiczny i wezwali ludzi do pracy w domu, gdy tylko jest to możliwe – pisze Reuters.

Foxconn (Hon Hai Precision Industry Co Ltd), ogłosił, że działalność dwóch zakładów firmy w Shenzen będzie zawieszona do odwołania. Należące do firmy fabryki Longhua i Guanlan są głównymi producentami iPhone'ów Apple, w tym nowych iPhone’ów 13.

Foxconn podkreśla, że ponieważ ta sama praca może być wykonywana w innych fabrykach firmy, zamierza przetransferować produkcję, aby zmniejszyć zakłócenia w produkcji.

Nie tylko Foxconn ponownie odczuwa negatywne skutki pandemii. Jak informuje Financial Times, ponad 30 tajwańskich firm technologicznych, w tym Unimicron Technology – dostawca płytek drukowanych i podłoży układów scalonych, ogłosiło wstrzymanie działalności w Shenzhen. Większość oświadczyła, że przerwa potrwa do 20 marca, o ile władze nie postanowią inaczej.

Jeden z informatorów Agencji Reutera powiedział, że ​​rząd zezwala firmom działać, jeśli są w stanie stworzyć system „zamkniętego zarządzania”, w którym pracownicy będą żyć i pracować w bańce, odcięci od reszty społeczeństwa. Taki system obowiązywał podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2