reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixaba
Przemysł elektroniczny |

ROHM-Wako zwiększy moce w Malezji

ROHM-Wako Electronics (Malezja), rozbuduje fabrykę w Kelantan inwestując 910 mln RM (ponad 200 mln USD).

 

Jak informuje Malezyjska Agencja Inwestycji i Rozwoju (MIDA), dzięki najnowszej inwestycji firmy ROHM-Wako Electronics (Malezja) Sdn. Bhd. (RWEM) powstanie 340 etatów dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

– Jest to największa pojedyncza inwestycja w historii firmy, która w wyjątkowy sposób pozycjonuje Malezję jako kluczowe centrum w ramach światowych łańcuchów wartości półprzewodników i motoryzacji – czytamy w komunikacie.

Zakład, który powstanie na terenie RWEM, umożliwi firmie odpowiedź na olbrzymi globalny popyt na półprzewodniki i będzie promował wielozakładowy system produkcji analogowych układów LSI i tranzystorów zgodnie z systemem zarządzania ciągłością działania (BCM). Dzięki nowej fabryce firma docelowo zwiększy moce produkcyjne o około 1,5 raza.

Rozpoczęcie budowy 3-kondygnacyjnego obiektu o łącznej powierzchni 29 580 m kw. planowane jest na I kwartał 2022 roku, a zakończenie – na sierpień 2023 roku.

Rozbudowa zapewni RWEM moce produkcyjne w zakresie komponentów tranzystorów szerokopasmowych i układów sterownika bramki, używanych głównie w pojazdach elektrycznych (EV) i samochodach hybrydowych. Komponenty te będą również miały zastosowanie w dotychczasowej produkcji półprzewodników dyskretnych, takich jak diody, diody LED i laserowe, wykorzystywanych w różnorodnych produktach konsumenckich, takich jak audio i wideo, telewizory, laptopy, a także telefony komórkowe. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2