reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Apator Powogaz podpisał umowę kupna nieruchomości w Jaryszkach

Apator Powogaz SA zawarł umowę przyrzeczoną nabycia nieruchomości wraz z nowo wybudowanym zakładem produkcyjnym w Jaryszkach pod Poznaniem, do którego nastąpi relokacja działalności spółki.

Umowa została podpisana 9 marca 2022 roku, a jej ostateczna wartość wynosi 52,3 mln PLN, w tym:

  • 6,4 mln PLN netto jako cena za nabywane nieruchomości gruntowe,
  • 45,9 mln PLN netto tytułem wynagrodzenia za zaprojektowanie, wybudowanie i przeniesienie własności hali produkcyjnej wraz z częścią biurową, a także za przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz praw zależnych do projektu.

Wydanie nieruchomości w posiadanie Apator Powogaz SA nastąpi najpóźniej w dniu 16 marca 2022 roku – informuje Apator.

– Relokacja Apator Powogaz (zakład produkcyjny oraz część biurowo-socjalna) jest kluczowym czynnikiem wpływającym na rozwój i przyszłe wyniki segmentu Woda i Ciepło. Przeniesienie działalności wytwórczej spółki do nowoczesnej fabryki pozwoli na dalszą automatyzację procesów produkcyjnych, wdrożenie najwyższych standardów jakości wyrobów oraz znaczące zwiększenie efektywności i mocy wytwórczych  – podkreśla Apator w komunikacie.

Skala produkcji największej grupy asortymentowej spółki – wodomierzy, w perspektywie 2025 roku ma osiągnąć poziom 4 mln szt. rocznie, co oznacza wzrost o około 40% w porównaniu do roku 2021. Apator dodaje, że zdecydowanie wzrosną także wolumeny w pozostałych grupach asortymentowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2