reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Doosan kupuje udziały w koreańskiej firmie testującej chipy

Południowokoreański konglomerat Doosan Group stał się największym udziałowcem firmy testującej chipy, Tesna, być poprawić pozycję na rosnącym rynku półprzewodników.

Grupa Doosan kupiła 38,7% udziałów w Tesnie za 460 mld KRW (373,1 mln USD).

Założona w 2002 roku firma Tesna zajmuje się testowaniem układów scalonych, w tym procesorów do smartfonów, czujników obrazu w kamerach i układów częstotliwości radiowych do komunikacji bezprzewodowej.

Tesna wyspecjalizowała się też w testowaniu wafli, czyli podłoży krzemowych, na których produkowane są chipy. Tesna oferuje usługi wybierania wadliwych chipów.

Kluczowymi klientami Tesny są Samsung Electronics i SK hynix. Obaj koreańscy giganci w ostatnich latach bardzo szybko rozwijali działalność, a wraz z nimi – rosła również Tesna.

Tylko w ubiegłym roku sprzedaż i zysk operacyjny wzrosły o 56,6% i 76,8% do odpowiednio 207,5 mld KRW i 54 mld KRW w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dzięki najnowszemu przejęciu Doosan oczekuje synergii między swoją podstawową działalnością w zakresie maszyn przemysłowych a możliwościami Tesny w zakresie testowania chipów.

Źródło: The Korea Herald
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama