reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

NVIDIA przejmuje izraelskiego specjalistę od pamięci masowych

– Zespół Excelero dołącza do NVIDIA, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na obliczenia o wysokiej wydajności i sztuczną inteligencję – komentuje Yaniv Romem, dyrektor generalny i współzałożyciel Excelero.

Excelero, działający w Tel Awiwie dostawca wysokowydajnych pamięci masowych definiowanych programowo, jest już częścią firmy NVIDIA – poinformowała firma.

– Zespół inżynierów firmy – w tym jej doświadczeni współzałożyciele z wieloletnim doświadczeniem w HPC, pamięci masowej i sieciach – wnosi głęboką wiedzę na temat blokowych pamięci masowych, z której korzystają duże firmy w sieciach pamięci masowej – czytamy w komunikacie.

– Będziemy współpracować z firmą NVIDIA, aby zapewnić wsparcie naszym obecnym klientom. W przyszłości z radością wykorzystamy nasze doświadczenie odnośnie blokowych pamięci masowych na światowej klasy platformach AI i HPC firmy NVIDIA – mówi Yaniv Romem.

Założona w 2014 r. firma Excelero opracowała NVMesh, oprogramowanie, które zarządza i zabezpiecza wirtualne macierze dysków flash NVMe jako blokową pamięć masową dostępną w chmurach publicznych i prywatnych.

NVIDIA przypomina, że Excelero jest jej partnerem firmy NVIDIA od samego początku, przyciągając jako inwestora Mellanox, obecnie część firmy NVIDIA. Firmy współpracowały nad przyspieszeniem pamięci masowych za pomocą RDMA, kluczowej technologii dla sieci InfiniBand i RoCE (Ethernet). Teraz inżynierowie firm Excelero oraz NVIDIA mają wspólnie stworzyć m.in. klastry do obliczeń o wysokiej wydajności na dużych porcjach danych.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2