reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK hynix
Przemysł elektroniczny |

SK hynix przenosi część działalności foundry do Chin

SK hynix System IC, inaczej fabryka M8, to zakład o powierzchni 33 000 m kw. w Cheongju w Korei Południowej. Trwa relokacja tamtejszej produkcji do Chin.

SK hynix kontynuuje transfer działalności foundry SK Hynix System IC z Cheongju do Wuxi. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że przenoszenie produkcji zakończy się w lutym, jednak termin został przesunięty.

W lipcu 2020 roku SK hynix ogłosiło decyzję o przeniesieniu fabryki M8 (podłoża 8-calowe) SK Hynix System IC z Cheongju do Chin. Kilka miesięcy później portal Business Korea informował, że SK Hynix System IC sprzedał cały swój sprzęt produkcyjny z fabryki M8 spółce joint venture w Wuxi w Chinach.

Od tego czasu w mediach pojawiały się kolejne raporty dotyczące postępów i potencjalnych terminów zakończenia transferu produkcji. Najnowszy, również autorstwa Business Korea, mówił o  finalizacji tego procesu w lutym 2022 roku. Fabryka M8 miałaby od tego czasu zostać wykluczona z użytkowania.

W informacji przesłanej Evertiq, Jaehwan Kevin Kim z SK hynix Global PR Team wyjaśnia, że ​​decyzja o przeniesieniu działalności foundry do Wuxi jest częścią zwykłego procesu podejmowania decyzji biznesowych.

– Ponadto celem relokacji nie jest cała spółka zależna. Naszym celem jest wyłącznie przeniesienie zdolności produkcyjnych do Wuxi. Podmiot prawny natomiast nadal pozostanie w Korei Południowej, tak jak do tej pory – pisze Jaehwan Kevin Kim w mailowym oświadczeniu.

Według informacji uzyskanych przez Evertiq, relokacja wciąż trwa, a finalizacja spodziewana jest w pierwszej połowie tego roku.

Pozostaje jednak kwestia samego obiektu – jeśli podmiot prawny pozostanie w Korei Południowej, a zakład (w tym tamtejsze cleanroomy) będzie wciąż dostępny, to w jaki sposób SK hynix wykorzysta wkrótce nieczynną fabrykę M8? SK hynix jak na razie nie chce ujawniać tej informacji: „Nie możemy komentować szczegółów dotyczących naszego business planu” - pisze Jaehwan Kevin Kim.

SK Hynix System IC to firma foundry założona przez SK Hynix w 2017 roku. W 2018 roku firma utworzyła spółkę joint venture z Wuxi Industry Development Group (WIDG), spółką inwestycyjną władz miasta Wuxi.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-1