reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Britishvolt Przemysł elektroniczny |

Britishvolt i Aston Martin opracują akumulatory

Brytyjski producent akumulatorów Britishvolt nawiązuje współpracę z Aston Martin. Firmy chcą wspólnie opracować technologię ogniw akumulatorowych o wysokiej wydajności.

Współpraca – która została sformalizowana w podpisanym protokole ustaleń – wspiera plany Aston Martin dotyczące wprowadzenia na rynek pierwszego pojazdu elektrycznego w 2025 roku. Producent samochodów stawia sobie za cel nowe standardy dotyczące wydajności, czasu ładowania i zasięgu – czytamy w komunikacie.

Połączony zespół badawczo-rozwojowy z Aston Martin i Britishvolt zaprojektuje, opracuje i uprzemysłowi pakiety akumulatorów, w tym szyte na miarę moduły i system zarządzania akumulatorami. Dzięki tej współpracy partnerzy chcą zmaksymalizować możliwości cylindrycznych ogniw o wysokiej wydajności opracowywanych przez Britishvolt do użytku w pojazdach elektrycznych Aston Martin.

Aston Martin planuje rozpocząć dostawy pierwszej hybrydy plug-in – Valhalla – na początku 2024 roku. Do 2026 roku Aston Martin zamierza zaoferować wszystkie nowe linie produktów z opcją zelektryfikowanego układu napędowego, a podstawowe portfolio ma być w pełni zelektryfikowane do 2030 roku.

Współpraca z Britishvolt stanowi uzupełnienie umowy technologicznej Aston Martina z Mercedes-Benz – informują firmy. 
 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1