reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ATS
Przemysł elektroniczny |

AT&S ruszyło z budową centrum badawczego w Leoben

Do 2025 roku austriacki producent mikroelektroniki zainwestuje 500 mln EUR w nowy ośrodek o powierzchni ponad 10 000 m kw. przeznaczony na badania i produkcję.

AT&S podkreśla, że mocno koncentruje się na badaniach i rozwoju, szczególnie w zakresie wymagającego technologicznie pakowania półprzewodników w gotowe mikrochipy. Austriacka firma produkuje podłoża do tego celu, czyli mocno zminiaturyzowane płytki drukowane, które są niezbędnymi interfejsami dla mikrochipów w telefonach komórkowych, laptopach czy serwerach.

AT&S zbuduje globalne centrum innowacji działające w zakresie podłoży w zakładzie w Leoben-Hinterberg, aby skorzystać z trwające w branży półprzewodników boomu – informuje firma. Nowy ośrodek ma w przyszłości zaopatrywać w podłoża nie tylko firmy półprzewodnikowe, ale także międzynarodowe instytucje badawcze.

– AT&S jest ma w Leoben głębokie korzenie. To tutaj rozpoczęła się historia sukcesu, od małej styryjskiej firmy do światowego lidera technologicznego w zakresie zaawansowanych technologicznie płytek drukowanych i podłoży. W ciągu nieco ponad ćwierć wieku udało nam się zwiększyć liczbę pracowników w Grupie z 939 w 1994 r. do ponad 13 000 obecnie – mówi przewodniczący rady nadzorczej AT&S, Hannes Androsch.

Rozbudowa zakładu w Leoben stworzy 700 nowych miejsc pracy.

AT&S podkreśla, że poprzez inwestycje w Styrii firma wnosi istotny wkład w realizację strategii Unii Europejskiej na rzecz promocji europejskiego przemysłu półprzewodników, która została niedawno sformułowana przez Komisję Europejską w Europejskiej Ustawie o chipach. Celem jest stworzenie konkurencyjnego ekosystemu na kontynencie, od produkcji półprzewodników po opakowania. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama