reklama
reklama
reklama
© google
Przemysł elektroniczny |

Olbrzymie inwestycje Google w Warszawie

Wzmacniamy nasze zaangażowanie w Polsce, inwestując blisko 2,7 mld PLN w zakup i dalszy rozwój kompleksu biurowego The Warsaw HUB – pisze Google w komunikacie.

Amerykańska firma otworzyła pierwsze biuro w Polsce ponad 15 lat temu. Wówczas składał się na nie jeden pokój, który mógł pomieścić zaledwie trzy osoby.

– Od tego czasu inwestowaliśmy tak dynamicznie, jak dynamicznie rozwijał się potencjał polskiej gospodarki. Teraz zatrudniamy w Polsce ponad 1000 osób. Tylko w ubiegłym roku dołączyło do nas 350 Googlerów, otworzyliśmy nasze nowe biuro w Warszawie i uruchomiliśmy region Google Cloud – pierwszą taką inwestycję nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej – informuje Google.

Google już w zeszłym roku otworzył w budynku Warsaw HUB biuro, tworząc miejsce pracy zespołów odpowiadających za rozwój rozwiązań Google Cloud.

– Już teraz jest to największe biuro rozwijające technologie chmury obliczeniowej Google w Europie. Wraz z tą nową inwestycją, w naszych warszawskich biurach będziemy mogli zapewnić przestrzeń do pracy dla 2500 pracowników, z potencjałem na dalszy jej rozwój w miarę potrzeb – pisze Google.

W ubiegłym tygodniu Google ogłosiło, że przeznaczy blisko 40 mln PLN lokalnym organizacjom, które pomagają osobom uciekającym do Polski przed wojną w Ukrainie. Środki zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc humanitarną i wsparcie dla uchodźców w pierwszych tygodniach po ich przyjeździe, a także na realizację ich długoterminowych potrzeb. Z kolei w Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze firma utworzy centrum, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2