reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen
Przemysł elektroniczny |

Volkswagen wstrzymuje produkcję samochodów w Rosji i zawiesza eksport do tego kraju

W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę i wynikającymi z niego konsekwencjami, Zarząd Grupy Volkswagen podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania produkcji pojazdów w Rosji.

Decyzja ta dotyczy fabryk w Kałudze i Niżnym Nowogrodzie – informuje Volkswagen w komunikacie z 4 marca. Eksport pojazdów do Rosji również zostanie wstrzymany ze skutkiem natychmiastowym.

– Grupa Volkswagen jest zszokowana i przerażona wiadomościami o wojnie w Ukrainie. Koncern z Wolfsburga mimo to ma nadzieję na zaprzestanie działań wojennych i powrót do dyplomacji. Przedstawiciele koncernu są przekonani, że trwałe rozwiązanie konfliktu może nastąpić tylko w oparciu o prawo międzynarodowe – pisze Volkswagen.

Wraz z przerwaniem działalności biznesowej na szeroką skalę w Rosji, zarząd analizuje konsekwencje wynikające z ogólnej sytuacji, w tym okresie wielkiej niepewności i wstrząsów – czytamy dalej w komunikacie.

Dzień wcześniej niemiecki koncern poinformował, że od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję ze względu na zakłócenia w łańcuchach dostaw – brakuje m.in. wiązek produkowanych na Ukrainie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-1