reklama
reklama
© IDA Ireland
Przemysł elektroniczny |

Analog Devices zainwestuje 100 mln EUR w Europie

Analog Devices w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje 100 mln EUR w ADI Catalyst – centrum rozwoju i innowacji, które powstanie na terenie kampusu firmy w Limerick w Irlandii.

ADI Catalyst, obiekt o powierzchni blisko 10 tys. m kw., został nazwany przez firmę „akceleratorem współpracy”. Firma zamierza tam współpracować z klientami, partnerami biznesowymi i dostawcami w celu szybkiego opracowywania rozwiązań. Katalizator będzie wykorzystywał technologie zarówno w symulowanych środowiskach, jak i w rzeczywistych zastosowaniach końcowych, aby przyspieszyć opracowywanie i wdrażanie tych rozwiązań – informuje Analog Devices.

Historia ADI w Irlandii sięga 1976 roku i od tego czasu firma zbudowała w kraju silny zespół ponad 1300 pracowników. W najbliższym czasie dołączą do nich kolejne osoby.

– Ta ostatnia faza inwestycji przyniesie również utworzenie 250 miejsc pracy na rynku irlandzkim do 2025 roku, co jest odzwierciedleniem ciągłego zaangażowania ADI w ekspansję w Europie – czytamy w komunikacie firmy.

Nowe miejsca pracy będą koncentrować się przede wszystkim na rozwoju rozwiązań opartych na oprogramowaniu i sztucznej inteligencji, z naciskiem na takie obszary, jak Przemysł 4.0, zrównoważona energia, elektryfikacja samochodów i łączność nowej generacji.

– ADI Catalyst to nasza najnowsza inwestycja w przyszłość innowacji, nie tylko w Irlandii czy Europie, ale na całym świecie. Zapewnia idealne środowisko dla ekspertów w swoich dziedzinach do łączenia się, współpracy, testowania i pilotowania nowych technologii, modeli biznesowych i ekosystemów – komentuje Vincent Roche, prezes i dyrektor generalny Analog Devices.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1