reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Sony i Honda tworzą elektromobilne JV

Sony Group Corporation i Honda Motor Co., Ltd. utworzą spółkę joint venture zajmującą się rozwojem i sprzedażą pojazdów elektrycznych oraz ich komercjalizacją w połączeniu ze świadczeniem usług mobilności.

Firmy zamierzają w najbliższym czasie uzgodnić warunki sojuszu i podpisać ostateczne umowy, w tym o wspólnym rozwoju i joint venture, aby już w 2022 roku utworzyć nowy podmiot, po uzyskaniu odpowiednich zgód regulacyjnych.

Zawarty sojusz ma na celu połączenie możliwości Hondy w zakresie rozwoju mobilności, technologii produkcji karoserii i doświadczenia w zarządzaniu usługami posprzedażnymi z doświadczeniem Sony w opracowywaniu i stosowaniu technologii obrazowania, wykrywania, telekomunikacyjnych, sieciowych i rozrywki, aby zrealizować nową generację usług mobilności – czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie sprzedaży pierwszego modelu EV nowej firmy planowane jest na 2025 rok. JV Sony i Hondy ma planować, projektować, rozwijać i sprzedawać pojazdy elektryczne, ale nie będzie miało własnych zakładów produkcyjnych, więc to Honda ma być odpowiedzialna za produkcję elektryka w swojej fabryce samochodów. Z kolei platforma usług mobilności na potrzeby nowej spółki JV zostanie opracowana przez Sony.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2