reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com
Biznes |

Kyocera przejmuje część biznesu ROHM

KYOCERA AVX Components Corporation przejmuje biznes kondensatorów tantalowych i polimerowych firmy ROHM Co.

Firmy podpisały umowę, zgodnie z którą ROHM Semiconductor przeniesie aktywa biznesowe związane z kondensatorami tantalowymi i polimerowymi – w tym wszystkie linie produkcyjne tych komponentów oraz odpowiednią własność intelektualną – na firmę KYOCERA AVX. Transfer zaplanowano na 5 sierpnia 2022 roku. Wartość transakcji nie została ujawniona.

ROHM będzie nadal produkować kondensatory tantalowe i polimerowe oraz dostarczać je do KYOCERA AVX, dopóki wszystkie odpowiednie linie produkcyjne nie zostaną pomyślnie przeniesione do zakładu produkcyjnego KYOCERA AVX, co zapewni ciągłość dostaw dla klientów ROHM – czytamy w komunikacie.

– KYOCERA AVX z radością informuje o przejęciu aktywów biznesowych firmy ROHM Semiconductor w zakresie tantalowych i polimerowych kondensatorów oraz o dalszym rozszerzaniu naszego i tak już bogatego portfolio rozwiązań kondensatorów elektrolitycznych – komentuje Johnny Sarvis, dyrektor generalny KYOCERA AVX.


KYOCERA AVX, spółka należąca do Kyocera Corporation, projektuje, rozwija i produkuje komponenty elektroniczne, takie jak kondensatory, cewki, filtry, rezystory, anteny, czujniki, złącza, elementy zabezpieczenia obwodów i elementy sterujące do zastosowań m.in. w IoT, lotnictwie , motoryzacji, elektronice użytkowej, przemyśle, medycynie i wojsku.

KYOCERA AVX dysponuje kilkudziesięcioma obiektami badawczymi, rozwojowymi i produkcyjnymi w ponad 15 krajach.

Założony w 1958 roku ROHM dostarcza półprzewodniki LSI i dyskretne dla takich sektorów, jak motoryzacyjny, przemysłowy i konsumencki. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama