reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mouser Electronics
Przemysł elektroniczny |

Mouser Electronics inwestuje w automatykę magazynową

Wiosną 2022 roku Mouser będzie mieć 120 zainstalowanych modułów podnośników pionowych (VLM) – największą instalację tego typu na świecie – podkreśla dystrybutor w komunikacie.

Dystrybutor komponentów elektroniki w inwestuje automatykę w swoim globalnym centrum dystrybucyjnym, aby zwiększyć szybkość i dokładność przetwarzania zamówień.

Moduły podnośników pionowych VLM to zasadniczo olbrzymie pionowe regały z półkami i automatycznym podajnikiem, dostarczającym podzespoły do stanowiska pracy operatora. Pozwalają podnieść wydajność i zwiększyć powierzchnię magazynowania, jednocześnie redukując czas pieszego ruchu pracowników o co najmniej 45%.

Oprócz instalacji VLM, centrum dystrybucyjne firmy Mouser wykorzystuje wiele maszyn typu Ultipack i I-Pack, stanowiących automatyczny system do pieczętowania i etykietowania przedmiotów do wysyłki, zdolny przetworzyć nawet 14 zamówień na minutę. Działa tu też system OPEX Perfect Pick do konsolidacji i system AutoStore.

Globalne centrum dystrybucyjne firmy Mouser, znajdujące się na terenie 31-hektarowego kampusu siedziby głównej firmy w obszarze metropolitalnym Dallas-Fort Worth, obsługuje asortyment ponad miliona unikatowych jednostek magazynowych produktów ponad 1200 marek producentów. W ośrodku przetwarzane są dziesiątki tysięcy zamówień tygodniowo – większość z nich w niecałe 15 minut – informuje Mouser.


Firma Mouser Electronics, która wchodzi w skład holdingu Berkshire Hathaway, jest autoryzowanym dystrybutorem półprzewodników i podzespołów elektronicznych. Mouser ma 27 ośrodków wsparcia na całym świecie. Firma wysyła towary do ponad 630 000 klientów z ponad 223 krajów i terytoriów z centrum dystrybucyjnego o powierzchni 93 000 m kw., które znajduje się w obszarze metropolitalnym Dallas w Teksasie


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1