reklama
© Pixabay
Biznes |

MedApp tworzy spółkę w Niemczech

Polska spółka z branży medtech oferująca rozwiązania typu SaMD – software as a medical device, zawiązała spółkę MedApp Germany GmbH, która będzie odpowiadała za ekspansję na rynkach niemieckojęzycznych (DACH).

Spółka została zarejestrowana w Dusseldorfie, przy wsparciu Agencji Handlu i Inwestycji kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia (NRW).

– To kolejny ważny krok w naszym rozwoju międzynarodowym. Utworzenie MedApp Germany GmbH  pozwoli nam przyspieszyć ekspansję zagraniczną i budowę wartości dla akcjonariuszy. Spółka MedApp Germany GmbH z siedzibą w Düsseldorfie będzie naszym centrum operacyjnym na rynkach niemieckojęzycznych, a zakres jej działania obejmie również prowadzenie samodzielnych projektów R&D. Niemcy, Austria i Szwajcaria to dla nas bardzo ważne rynki i chcemy ich potencjał lepiej wykorzystać – podkreśla Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp SA.

– Rynek aplikacji medycznych w Niemczech jest mocno rozwinięty, z wysokimi wydatkami na ochronę zdrowia. Widzimy zainteresowanie naszymi technologiami, ułatwiającymi pracę lekarzy oraz  zwiększającymi komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Prowadzimy już wiele rozmów handlowych na rynkach niemieckojęzycznych, które potwierdzają potencjał generowania przychodów przez naszą nową spółkę zależną – dodaje Prezes Krzysztof Mędrala.

W celu zapewnienia efektywności działania już od początku działalności, do pracy na rynkach niemieckojęzycznych w pierwszym okresie funkcjonowania MedApp Germany GmbH oddelegowanych zostanie kilku pracowników polskiej spółki, a z czasem zostaną zatrudnieni lokalni specjaliści z Niemiec.


MedApp to giełdowa spółka technologiczna, która oferuje rozwiązania software’owe z zakresu diagnostyki obrazowej i usług medycyny cyfrowej nowej generacji (medtech). Są one oparte na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i obrazowania 3D.  Kluczowe produkty, skalowalne globalnie, to: CarnaLife Holo, CarnaLife System, HoloComm i Cyfrowa Przychodnia.

Spółka dynamicznie rozwija działalności biznesową, notując w okresie trzech kwartałów 2021 roku wielokrotnie wyższe rezultaty w ujęciu rok do roku. Akcje MedApp SA notowane są na rynku NewConnect w Warszawie oraz na Börse Frankfurt. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1