reklama
reklama
© ENGEL
Przemysł elektroniczny |

Austriacki ENGEL inwestuje w TMA AUTOMATION

Od 25 stycznia firma ENGEL stała się większościowym udziałowcem TMA AUTOMATION i razem z obecnymi udziałowcami, Markiem Łangowskim i Piotrem Orlikowskim, zaangażuje się w rozwój firmy.

ENGEL i TMA już od wielu lat ściśle współpracują dostarczając kompleksowe rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów wtrysku tworzyw sztucznych. TMA pozostaje i będzie dalej rozwijać się jako niezależna marka – czytamy w komunikacie TMA AUTOMATION.  

TMA wskazuje, że dzięki Grupie ENGEL, zyska ogólnoświatowy dostęp do klientów poszukujących rozwiązań TMA AUTOMATION, co obejmuje roboty IML, a także cały zakres tzw. „downstream automation”, tj. automatyzacji produkcji po procesie wtrysku, m.in. roboty take-out oraz inserting, systemy wizyjnej kontroli jakości, sztaplowanie, roboty pakujące, systemy paletyzacji i robotyzację intralogistyki opartej na robotach AGV/AMV.

– Technologie TMA doskonale uzupełniają własne spektrum robotów i komponentów automatyki ENGEL – komentuje Walter Aumayr, wiceprezes ds. automatyzacji i urządzeń peryferyjnych Grupy ENGEL.

Jednym z obszarów zainteresowania inwestycyjnego firmy ENGEL jest Polska i sąsiednie kraje Europy Wschodniej. Co więcej, TMA AUTOMATION podkreśla, że we współpracy z inwestorem strategicznym, firmą ENGEL, może realizować cele rozwojowe. Zakupiono już działkę w Gdańsku, aby w niedalekiej przyszłości rozpocząć budowę nowego obiektu biurowo-produkcyjnego.

– Jako lokalizacja Gdańsk, ze swoją dobrą infrastrukturą i dużą liczbą uczelni technicznych w okolicy, jest idealną bazą dostępu do wykwalifikowanej kadry. Będziemy również powiększać kadry w nowym gdańskim zakładzie – mówi Walter Aumayr.

– Inwestycja da nam możliwość szerokiego i globalnego wykorzystania wyników prac badawczo-rozwojowych TMA w zakresie wdrażania automatyzacji z wykorzystaniem robotów napędzanych magnetycznie. Wdrożyliśmy już kilka projektów tego wysoce innowacyjnego i przyszłościowego rozwiązania i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów. Bezobsługowość, bezawaryjność i energooszczędność sięgająca 30% pozwala nam przypuszczać, że nasze rozwiązania zastąpią w niedalekiej przyszłości obecnie stosowane napędy mechaniczne – mówi Marek Łangowski, prezes zarządu TMA AUTOMATION.

– Nowe, bardziej kompleksowe i większe zapytania/projekty będą od teraz dostępne dla TMA. Wsparcie organizacyjne, finansowe i sprzedażowe przyczyni się do pozyskania jeszcze ciekawszych projektów i zagwarantuje szybki, ale zrównoważony rozwój TMA – dodaje Piotr Orlikowski, wiceprezes TMA AUTOMATION odpowiedzialny za sprzedaż i technologię.

Dwaj założyciele firmy, Marek Łangowski i Piotr Orlikowski wraz z firmą ENGEL pozostają udziałowcami TMA i nadal będą zarządzać firmą. Walter Aumayr wzmacnia zespół zarządzający jako trzeci dyrektor zarządzający.

©Engel 

ENGEL AUSTRIA GmbH ze Schwertberg/Austria to firma rodzinna założona w 1945 roku, zarządzana przez czwarte pokolenie założycieli. ENGEL, producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, zatrudnia 6400 pracowników i generuje około 1,1 mld EUR rocznego obrotu.

Firma TMA AUTOMATION Sp. z o.o. z Gdyni, została założona w 2010 roku przez Marka Łangowskiego i Piotra Orlikowskiego i obecnie jest 40-osobową firmą inżynierską o rocznych obrotach na poziomie 2,5 mln. EUR, zajmującą się projektowaniem, budową i wdrażaniem robotów, dedykowanej automatyzacji i robotyzacji dla technologii IML.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2