reklama
reklama
© STMicroelectronics
Przemysł elektroniczny |

600 mln EUR dla STMicroelectronics

Europejski producent chipów pozyskał kredyt na finansowanie prac badawczo-rozwojowych oraz na nowe linie produkcyjne – poinformował Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).

Inwestycje te będą realizowane w istniejących zakładach STMicroelectronics we Włoszech (Agrate i Catania) oraz we Francji (Crolles). Przyczynią się do rozwoju technologii i produktów, aby sprostać głównym wyzwaniom transformacji środowiskowej i transformacji cyfrowej we wszystkich sektorach – czytamy w komunikacie EBI.

Światowy rynek półprzewodników jest obecnie wart ponad 500 mld EUR i oczekuje się, że do 2030 roku podwoi się. Europa odpowiada za około 10% światowych zdolności produkcyjnych, co stanowi ostry spadek w porównaniu z poprzednimi dekadami (24% w 2000 r. i 44% w 1990 r.).

– Wsparcie EBI dla STMicroelectronics aktywnie przyczynia się do polityki wdrażanej na szczeblu europejskim we współpracy z państwami członkowskimi, aby wzmocnić przemysł półprzewodników w Europie w zakresie badań i rozwoju, projektowania i produkcji oraz zapewnić finansowanie publiczne strategicznych projektów przemysłowych. Celem jest wspieranie konkurencyjności europejskich graczy tego kluczowego sektora, ponieważ wpływa on na wszystkie sektory przemysłu, szczególnie te, w których europejscy producenci zajmują czołowe pozycje – podkreśla EBI.

STMicroelectronics jest producentem półprzewodników z silnym europejskim zapleczem badawczo-rozwojowym i produkcyjnym. Od 1994 roku EBI wsparł ST poprzez siedem operacji na łączną kwotę ponad 3,15 mld EUR. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 06 2023 20:46 V22.0.14-1