reklama
reklama
reklama
reklama
© Zortrax
Przemysł elektroniczny |

Zortrax wycofuje się z negocjacji z Rusatom – Additive Technologies

Producent drukarek 3D zdecydował o wycofaniu się z dalszych negocjacji z Rusatom – Additive Technologies, spółki będącej częścią ROSATOM Group, która oferowała inwestycję w wysokości 65 mln USD za nie więcej niż 50% akcji Zortrax SA.

W dniu 1 marca 2022 roku, zarząd Zortrax S.A. podjął decyzję o niepodpisywaniu aneksu przedłużającego negocjacje z Rusatom – Addititve Technologies, co oznacza, że negocjowana od dłuższego czasu umowa inwestycyjna nie zostanie podpisana i nie dojdzie do skutku. Tym samym, Rusatom – Additive Technologies nie zostanie akcjonariuszem Zortrax SA – informuje Zortrax w komunikacie.

– Rosyjska agresja przeciwko Ukrainie wywołała u nas wszystkich szok i oburzenie. Stało się też dla nas absolutnie jasne, że misja Zortrax SA nie może być i nie będzie finansowana z pieniędzy, które tę agresję umożliwiły. Z tego powodu Zortrax SA wycofuje się z negocjacji z Rusatom – Additive Technologies, która jest rosyjską spółką państwową – mówi Mariusz Babula, prezes zarządu Zortrax S.A.

Jak zapewnia spółka, wycofanie się z umowy inwestycyjnej nie odbije się negatywnie na zdolności Zortrax SA do funkcjonowania na globalnym rynku drukarek 3D, możliwości rozwoju nowych produktów, ani na kondycji finansowej.

– Dane przedstawione w ostatnim raporcie finansowym pokazują mocną tendencję wzrostową. Sprzedaż w czwartym kwartale 2021 r. wzrosła o 28% w porównaniu z analogicznym kwartałem w 2020 r., co daje podstawy do oczekiwania dalszego wzrostu w przyszłości – raportuje Zortrax.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1