reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© onsemi
Przemysł elektroniczny |

onsemi sprzedaje fabryki

W ubiegłym tygodniu onsemi podpisało ostateczną umowę dotyczącą zbycia fabryki w South Portland, USA. Z kolei na początku lutego firma sfinalizowała sprzedaż zakładu w Belgii.

Sprzedaż fabryk to element strategii onsemi, której celem jest zyskanie zrównoważonych wyników finansowych poprzez wzrost marż brutto.

Ponieważ onsemi przenosi produkcję do swoich wydajniejszych fabryk, poprawi strukturę kosztów poprzez wyeliminowanie kosztów stałych związanych ze sprzedanymi obiektami oraz obniżenie kosztów jednostkowych – wyjaśnia firma w komunikacie.

– Sprzedaż fabryk pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia zoptymalizowanej sieci produkcyjnej przy jednoczesnym wspieraniu klientów długoterminową gwarancją dostaw. Transakcje zapewniają pracownikom, których to dotyczy, dalsze zatrudnienie i możliwości rozwoju, jednocześnie pozwalając na przeniesienie produkcji do innych zakładów produkcyjnych w uporządkowany sposób – mówi Hassane El-Khoury, prezes i dyrektor generalny onsemi.

onsemi i Diodes Incorporated zawarły ostateczną umowę dotyczącą zbycia zakładu produkującego półprzewodniki firmy onsemi i jej działalności w South Portland w stanie Maine. Diodes planuje rozszerzenie działalności swojej fabryki wafli 200 mm, aby rozwijać biznes produktów analogowych. Transakcja ma zostać zamknięta w drugim kwartale 2022 roku.

8 lutego 2022 roku onsemi zakończył sprzedaż zakładu produkcyjnego w Oudenaarde w Belgii firmie BelGaN Group BV, konsorcjum inwestorów i kadry kierowniczej z rozległą wiedzą na temat półprzewodników. BelGaN dąży bowiem do osiągnięcia pozycji lidera belgijskiego segmentu produkcji kontraktowej układów w technologii GaN (azotku galu) na podłożach 6 i 8 cali.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2