reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panasonic
Przemysł elektroniczny |

Panasonic wyprodukuje w Japonii nowy rodzaj akumulatorów

Panasonic uruchomi fabrykę nowych akumulatorów litowo-jonowych pod nazwą „4680” w prefekturze Wakayama w zachodniej Japonii.

A dokładniej, zakład będzie zarządzany przez Energy Company, założoną w 2021 roku przez koncern Panasonic firmę z siedzibą w Osace. Fabryka Wakayama będzie produkowała nowe akumulatory litowo-jonowe 4680 do pojazdów elektrycznych (EV).

– Aby przyczynić się do szybkiego rozpowszechnienia pojazdów elektrycznych, Panasonic pracuje nad rozszerzeniem oferty akumulatorów litowo-jonowych. Obecnie firma opracowuje nowe baterie o dużej pojemności 4680 w wielu lokalizacjach w Japonii i będzie stopniowo rozwijać możliwości produkcyjne w ramach przygotowań do pełnego wdrożenia – czytamy w komunikacie.

Masowa produkcja akumulatorów 4680 będzie realizowana na dwóch nowych liniach produkcyjnych w fabryce Wakayama i ma ruszyć już w roku podatkowym kończącym się w marcu 2024 roku.

Oficjalny komunikat firmy Panasonic potwierdza zatem doniesienia Nikkei sprzed miesiąca, według których japońskie przedsiębiorstwo miałby zainwestować w krajowe fabryki do 80 mld JPY (około 700 mln USD) w celu produkcji akumulatorów 4680. Nowy typ akumulatorów ma mieć kilkukrotnie większość pojemność od poprzedników, dzięki czemu znacząco wzrósłby zasięg elektrycznych aut Tesli.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1