reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panasonic
Przemysł elektroniczny |

Panasonic wyprodukuje w Japonii nowy rodzaj akumulatorów

Panasonic uruchomi fabrykę nowych akumulatorów litowo-jonowych pod nazwą „4680” w prefekturze Wakayama w zachodniej Japonii.

A dokładniej, zakład będzie zarządzany przez Energy Company, założoną w 2021 roku przez koncern Panasonic firmę z siedzibą w Osace. Fabryka Wakayama będzie produkowała nowe akumulatory litowo-jonowe 4680 do pojazdów elektrycznych (EV).

– Aby przyczynić się do szybkiego rozpowszechnienia pojazdów elektrycznych, Panasonic pracuje nad rozszerzeniem oferty akumulatorów litowo-jonowych. Obecnie firma opracowuje nowe baterie o dużej pojemności 4680 w wielu lokalizacjach w Japonii i będzie stopniowo rozwijać możliwości produkcyjne w ramach przygotowań do pełnego wdrożenia – czytamy w komunikacie.

Masowa produkcja akumulatorów 4680 będzie realizowana na dwóch nowych liniach produkcyjnych w fabryce Wakayama i ma ruszyć już w roku podatkowym kończącym się w marcu 2024 roku.

Oficjalny komunikat firmy Panasonic potwierdza zatem doniesienia Nikkei sprzed miesiąca, według których japońskie przedsiębiorstwo miałby zainwestować w krajowe fabryki do 80 mld JPY (około 700 mln USD) w celu produkcji akumulatorów 4680. Nowy typ akumulatorów ma mieć kilkukrotnie większość pojemność od poprzedników, dzięki czemu znacząco wzrósłby zasięg elektrycznych aut Tesli.


reklama
Załaduj więcej newsów
September 14 2023 18:08 V21.0.48-2
reklama
reklama