reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

LG z kontraktem na systemy telematyczne 5G dla aut

LG Electronics w lutym tego roku poinformowało o podpisaniu umowy na dostawę rozwiązań telematycznych 5G dla europejskiego producenta samochodów klasy premium.

Telematyczny dział LG, czyli Vehicle Component Solutions (VS), zajmuje się obszarem łączącym kilka dyscyplin, w tym technologie telekomunikacyjne i technologię części samochodowych.

Według firmy badawczej Strategy Analytics do 2026 roku około 67 milionów nowych pojazdów na całym świecie będzie wyposażonych w funkcje telematyczne. Moduły łączności telematycznej 5G, wprowadzone na rynek dopiero w ubiegłym roku, do 2026 roku mają stanowić ponad 25% całego rynku telematyki samochodowej.

LG podkreśla, że uzyskało już około 10% zatwierdzonych patentów na standardy 5G i zajmując pod tym względem drugie miejsce na świecie. Firma dostarcza rozwiązania łączności i bezpieczeństwa dla motoryzacji, od systemów typu „pojazd-otoczenie” (vehicle-to-everything, V2X), poprzez zintegrowane pakiety sprzętu i oprogramowania, aż po bramki komunikacyjne w pojazdach.

LG nie podało warunków finansowych kontraktu.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama