reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flytronic
Przemysł elektroniczny |

Wojsko Polskie zamawia FlyEye

15 lutego Agencja Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej podpisała z Grupą WB umowę na dostawę zestawów bezzałogowych systemów powietrznych FlyEye wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym.

Jak poinformowała Grupa WB, realizacja dostaw pierwszej partii miała zostać zrealizowana już w lutym 2022 roku, a całe zamówienie na systemy bezzałogowe ma trafić do zamawiającego w pierwszym kwartale 2023 roku.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Agencję Uzbrojenia, produkowane przez GRUPĘ WB bezzałogowce mają trafić do Wojsk Rakietowych i Artylerii.

W 2010 roku pierwsze zestawy bezzałogowców FlyEye trafiły do Sił Zbrojnych RP. Obecnie system jest używany przez Wojska Specjalne, Wojska Lądowa i Wojska Obrony Terytorialnej. FlyEye zamówiła również Straż Graniczna, a także formacje mundurowe innych państw.

Wielozadaniowy system składa się z kilku bezzałogowych statków powietrznych (BSP) FlyEye. Został zaprojektowany przez polskich konstruktorów (przez gliwicką spółkę Flytronic wchodzącą w skład Grupy WB) i jest produkowany w Polsce. Wszystkie zastosowane rozwiązania są własnością intelektualną Grupy WB – podkreśla firma w komunikacie.


System FlyEye jest wykorzystywany do rozpoznania obrazowego z powietrza. Może służyć do obserwacji, patrolowania granic, monitoringu infrastruktury krytycznej, kierowania artylerią, a także innych zadań. FlyEye został sprawdzony przez Wojsko Polskie, także w warunkach bojowych. Umożliwia wykonywanie misji nawet przy silnym oddziaływaniu środków walki radioelektronicznej przeciwnika.

FlyEye jest kompatybilny ze zintegrowanym systemem zarządzania walką TOPAZ.  System bezzałogowy może być wykorzystany do misji związanych z wykrywaniem, a następnie lokalizowaniem celów dla artylerii. FlyEye jest również używany w procesie korygowania miejsca trafień.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama