reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mario Cucinella Architects
Przemysł elektroniczny |

NICE buduje centrum produkcyjne i R&D w Brazylii

Powstająca właśnie brazylijska siedziba firmy Nice została pomyślana jako inteligentna fabryka, inspirowana zasadami Przemysłu 4.0.

Futurystyczny kompleks, zajmujący powierzchnię 20 000 m kw., powstaje w miejscowości Limeira, na północny zachód od São Paulo. Budynek zaprojektowany jest zgodnie z wymogami certyfikacji LEED, a zakończenie prac budowlanych planowane jest na czerwiec.

Nice, firma działająca w sektorach inteligentnego domu, bezpieczeństwa oraz automatyki budynkowej, podkreśla, że powstający właśnie kompleks ma być awangardowy i ekologicznie zrównoważony. Projektem i budową zajęła się pracownia pracowni MC A – Mario Cucinella Architects.  

Kompleks będzie jednym z międzynarodowych centrów badań i rozwoju Nice, a wartość inwestycji przekracza 20 mln EUR.

Oto jak Nice opisuje projekt brazylijskiej siedziby:

Projekt stworzony przez MC A ma na celu reinterpretację koncepcji zakładu produkcyjnego poprzez nawiązanie dialogu ze społecznością i otaczającym środowiskiem. Budynek charakteryzuje się świetlistą fasadą centralną, wychodzącą na główną drogę publiczną. Składa się z lobby, dwóch pięter biurowych, powierzchni wspólnych i pomieszczeń szkoleniowych. Produkcja znajduje się w tylnej części i jest połączona z głównym atrium przez duże okno, z którego wszyscy odwiedzający mogą obserwować zautomatyzowany proces produkcji, przekształcając całą infrastrukturę w "show-factory". W tylnej cześci budynku znajduje się system podwieszanych ścieżek, zanurzonych w otaczającym go lesie, które prowadzą do pomieszczeń służbowych dla pracowników.

Nowa siedziba główna Nice w Brazylii została zaprojektowana tak, aby zminimalizować zużycie energii, w czym pomoże między innymi wyjątkowy dach, który jest nie tylko głównym elementem architektonicznym, ale także najważniejszym pasywnym urządzeniem środowiskowym, oferującym ochronę przed bezpośrednim oddziaływaniem słońca w najgorętszych miesiącach roku.

©Mario Cucinella Architects

Założona na początku lat 90. firma Nice oferuje m.in. rozwiązania do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu, a także urządzenia i systemy do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych z zakresu bezpieczeństwa i kontroli dostępu, sztucznej inteligencji (AI), zdrowia i wellness, zarządzania energią oraz sprzętem AV.

Obecnie Nice może zatrudnia ponad 3000 osób na pięciu kontynentach, firma dysponuje 15 centrami badawczo-rozwojowymi i 14 zakładami obsługującymi partnerów i klientów w ponad 100 krajach na całym świecie.

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice.  Od lipca 2018 roku częścią Nice jest FIBARO, stworzona w Polsce globalna marka działająca w branży internetu rzeczy, dostarczająca rozwiązania automatyki budynkowej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama