reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Przemysł elektroniczny |

BAS jednym z pierwszych najemców nowego parku Panattoni

Czwarty już park w Bydgoszczy budowany przez Panattoni będzie się składał z trzech budynków. Jeden z nich w całości zajmie Belma Accessories Systems, polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding.

Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 000 m kw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m kw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu – o powierzchni ok. 30 000 m kw. – ruszy wkrótce.

W przygotowywanym dla firmy BAS budynku część magazynowa zajmie 12 000 m kw. Blisko 7 000 m kw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1 600 m kw. na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.

– Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu  lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych – wyjaśnia Piotr Ślużyński prezes Belma Accessories Systems.

Belma Accessories Systems Sp. z o.o. ( BAS) powstała w 2001 roku, w wyniku prywatyzacji państwowego zakładu z wieloletnią tradycją produkcyjną. Od 2015 roku spółka BAS należy do polskiej prywatnej grupy kapitałowej, na czele której stoi Kurkus Holding Sp. z o.o.  

BAS jest producentem kontraktowym specjalizującym się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Firma oferuje przy tym produkcję specyficznych wyrobów dla klientów z różnych branż, w tym OZE, automatyki przemysłowej, elektroniki, telekomunikacji i wielu innych, a także możliwość montażu i wyposażania produkowanych wyrobów, w komponenty elektrotechniczne oraz telekomunikacyjne.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1