reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MIR
Biznes |

ASTOR i ProCobot zacieśniają współpracę

ASTOR i ProCobot łączą siły na rynku polskim w zakresie rozwiązań MiR dla zrobotyzowanej intralogistyki.

 

Dwie polskie firmy technologiczno-inżynierskie ogłosiły partnerstwo: ASTOR – dostawca technologii dla przemysłu z zakresu systemów sterowania, systemów IT dla przemysłu (w tym oprogramowania SCADA) oraz robotów przemysłowych i mobilnych oraz ProCobot – dostawca robotów współpracujących i mobilnych.

– Partnerstwo i bliższa współpraca w zakresie dystrybucji robotów mobilnych MiR jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój zrobotyzowanej intralogistyki i ma na celu lepszą obsługę klientów dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń i wiedzy – czytamy w komunikacie.

Obydwie firmy, ASTOR i ProCobot, odnotowały rekordowe wyniki finansowe za 2021 rok. Firmy informują, że aby móc dalej się rozwijać w dynamicznym tempie i być w stanie odpowiedzieć na ogromne zapotrzebowanie rynku, jeszcze w 2021 roku podjęły rozmowy, które zaowocowały podpisaniem oficjalnej umowy o wspólnej dystrybucji robotów Mobile Industrial Robots. Dla firmy MiR oznacza to możliwość jeszcze szerszego dotarcia do polskich przedsiębiorstw rozważających automatyzację intralogistyki.

Zgodnie z umową, firma ProCobot od 2022 roku posiada status Dystrybutora produktów MIR i partnera ASTOR, a firma ASTOR posiada status MIR Excellent Partner w Polsce. Umowa dystrybucyjna uwzględnia wzajemną wymianę doświadczeń i wiedzy projektowej, rozwój kompetencji w celu profesjonalnego świadczenia usług i edukacji klientów oraz szerokie propagowanie nowoczesnych rozwiązań dla zrobotyzowanej intralogistyki i produkcji.

Międzynarodowa Federacja Robotyki IFR raportuje, że dynamika robotyzacji i automatyzacji intralogistyki znacząco wzrasta. Ożywienie gospodarki stwarza coraz lepsze warunki do tego, by Polska na przestrzeni najbliższych lat zwiększyła znacząco gęstość robotyzacji w przemyśle, którą w dalszym ciągu jeszcze utrzymujemy na niskim poziomie w porównaniu z naszymi sąsiadami.

ProCobot, obecny na polskim rynku od 2013 roku, ma w ofercie roboty współpracujące UR, roboty mobilne MiR oraz roboty usługowe m.in. dla branży Horeca.

– Cobotyka zawsze była naszą pasją. Zaczynaliśmy od edukacji, budowania świadomości o robotyzacji i w końcu pierwszych pionierskich wdrożeń na rynku polskim. Obecnie mamy ponad 600 zainstalowanych cobotów i kilkuset zadowolonych klientów w kraju i za granicą – mówi Paweł Lewandowski, prezes ProCobot i dodaje, że pierwszy cobot to pierwszy krok w stronę cyfryzacji i Przemysłu 4.0, co określa strategiczny kierunek rozwoju firmy.

ASTOR od ponad 35 lat działa w szeroko pojętym obszarze produkcji i przemysłu i dostarcza wraz z integratorami systemów nowoczesne rozwiązania technologiczne z zakresu automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji, które przybliżają firmy do Przemysłu 4.0. Firma oferuje m.in. roboty przemysłowe Kawasaki Robotics i EPSON, roboty mobilne MiR i Agilox oraz zaawansowane systemy intralogistyki.

Mobile Industrial Robots (MiR), duńska firma technologiczna, rozwija i wprowadza na rynek współpracujące autonomiczne roboty mobilne (AMR). Firma stworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 14 2023 18:08 V21.0.48-1
reklama
reklama