reklama
reklama
reklama
© TIMATE
Przemysł elektroniczny |

Raben Logistics wdraża system TIMATE

Spółka Raben Logistics Polska, należąca do Grupy Raben, wybrała system TIMATE i wdraża go we wszystkich polskich lokalizacjach.

Raben rozpoczął wdrażanie systemu TIMATE w 2020 roku. Aktualnie rozwiązanie do automatycznej rejestracji czasu pracy i wspomagania monitorowania bezpieczeństwa pracowników działa już w kilkudziesięciu halach i magazynach należących do firmy. Docelowo w Raben Logistics funkcjonować będzie 4500 kart TIMATE.

System TIMATE to automatyczne narzędzie do zarządzania ludźmi i procesami w firmie. Korzysta z możliwości technologii IoT (internetu rzeczy) oraz IoB (internetu zachowań). System działa za pomocą innowacyjnej karty wyposażonej w ekran e-Paper, która z jednej strony jest elektronicznym identyfikatorem pracownika, a z drugiej mierzy czas pracy i ocenia jego wykorzystanie. Klientami TIMATE są głównie przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne i medyczne, zatrudniające przynajmniej kilkuset pracowników.

– Wdrożenie w Raben pozwoliło nam udowodnić, że nasz system jest skalowalny i może działać w naprawdę dużych przedsiębiorstwach w wielu lokalizacjach. Szacujemy, że jest to jedna z większych instalacji działających w Polsce i w Europie, bazująca na połączeniu technologii radiowych i internetowych w jedną platformę IoT, czyli internetu rzeczy. Już w tej chwili działa w niej kilka tysięcy urządzeń. Udane wdrożenie systemu TIMATE było zasługą sprawnego współdziałania naszych pracowników z doświadczonym zespołem po stronie klienta – mówi Sebastian Młodziński, CEO TIMATE.

Raben Logistics Polska świadczy usługi logistyki kontraktowej, transportu drobnicowego oraz transportu morskiego i lotniczego. Jest częścią Grupy Raben, działającej w 14 krajach Europy.

– Współpraca z firmą TIMATE wpisuje się w politykę Raben wspierania start-upów posiadających ciekawe rozwiązania, a niewątpliwie karty IoT, system stacji odbiorczych i oprogramowanie jako całość są interesującym narzędziem dla firm dużych i średnich. Integrując je z innymi systemami w przedsiębiorstwie, można uzyskać wymierne korzyści w zakresie bezpieczeństwa i efektywności – komentuje Sławomir Pawlak, CIO w Grupie Raben.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1