reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Relpol o działaniach w związku z sytuacją na Ukrainie

W związku z eskalacją konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz działalnością na Ukrainie zakładu montażu, zarząd Relpol SA przeprowadził rewizję oceny ryzyka i przygotował scenariusze działań uzależnione od rozwoju sytuacji.


Na dzień dzisiejszy zarząd nie podejmuje decyzji o wycofaniu się z Ukrainy ani o zamknięciu lub ograniczeniu prowadzonej tam działalności. Aktualnie zakład funkcjonuje tam bez zakłóceń – informuje Relpol.


W północnej części Ukrainy, 150 km na zachód od Kijowa, w miejscowości Czerniachiw, w obwodzie żytomierskim działalność prowadzi spółka DP Relpol Altera, w 100% zależna od Relpol SA. Spółka ta świadczy usługi montażu wybranych grup wyrobów na bazie podzespołów w 100% produkowanych w Relpol SA i na zlecenie Relpol SA. Aktualnie sytuacja z zakładzie i okolicy jest stabilna. Po niewielkich zaburzeniach wywołanych absencjami z powodu Covid-19, zarówno produkcja jak i dostawy realizowane są planowo – czytamy w komunikacie z 23 lutego.

– Niemniej jednak z uwagi na dużą niepewność co do dalszego przebiegu wydarzeń na Ukrainie, zarząd Relpol SA przyjął scenariusze rozwoju sytuacji oraz podjął działania zapobiegawcze przed wystąpieniem negatywnych skutków – informuje spółka.

W trybie natychmiastowym zwiększany jest procentowy udział montażu w głównym zakładzie, w Relpol SA w Żarach, w wybranych grupach wyrobów, które montowane są również na Ukrainie.

Jednocześnie spółka podjęła decyzję i uzupełnia park narzędziowy do zapewnienia u siebie pełnego pokrycia możliwości montażowych dla wszystkich grup wyrobów obecnie montowanych na Ukrainie. Uzupełnianie parku narzędziowego jest w trakcie realizacji, tak aby w perspektywie najpóźniej 4 miesięcy być gotowym do montażu wszystkich grup wyrobów w pełnej ilości, w głównym zakładzie w Żarach.

Równocześnie Relpol opracował plan i harmonogram działań uzupełniania zasobów ludzkich o nowych pracowników, jak również przeszkolenia obecnych do wykonywania nowych operacji. Ewentualne uruchomienie montażu w zakładzie głównym w Żarach będzie możliwe z uwagi na istotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej powstałej po wybudowaniu nowej hali – wskazuje Relpol.

– Na dzień publikacji raportu zarząd nie jest w stanie, w sposób precyzyjny przewidzieć rozwoju wydarzeń, a w związku z tym oszacować ostatecznego jej wpływu na funkcjonowanie spółki. Ocena sytuacji dokonywana jest na bieżąco. Weryfikacja podejmowanych decyzji następować będzie każdorazowo w przypadku zmiany warunków geopolitycznych – stwierdza Relpol

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1