reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Biocam zdobył 2 mln PLN finansowania

Kolejny inwestor jest przekonany o przyszłym sukcesie kapsułki endoskopowej opracowanej przez polską firmę Biocam. Dawid Urban dokapitalizował Biocam kwotą 2 mln PLN.

Dawid Urban to anioł biznesu i przedsiębiorca, współtwórca Grupy CHIC i jej marki e-Smoking World, który inwestuje i pomaga rozwijać start-upy oraz firmy, które mają już wypracowaną pozycję na rynku.

Dawid Urban dołączył do zatem do innych inwestorów, którzy uwierzyli w Biocam, czyli m.in. funduszu LT Capital. BioCam otrzymał też w ubiegłym roku dotację na 5 mln PLN w ramach Szybkiej Ścieżki „Koronawirusy” na realizację projektu platformy telemedycznej do bezkontaktowego i zdalnego diagnozowania układu pokarmowego. Łącznie od powstania spółki w 2019 roku pozyskane z zewnątrz finansowanie zbliżyło się do 9 mln PLN – podsumowuje portal mamstartup.pl.

– Pomysł na nasze rewolucyjne rozwiązanie zrodził się prawie 3 lata temu – dziś mówimy o wprowadzeniu naszej kapsułki na rynek za kilka lat – pisze Biocam w swoim portalu społecznościowym.

Biocam to twórca całego systemu do diagnostyki układu pokarmowego. System zawiera kapsułkę, oprogramowanie do analizy obrazów i platformę telemedyczną. Wyposażona w mikrokamerę kapsułka o wymiarach 28x11,4 mm przechodzi przez układ pokarmowy robiąc po drodze zdjęcia. Generalnie kapsułka endoskopowa powstała po to, żeby badać środkowy odcinek układu pokarmowego – najtrudniej dostępny. Jednak celem Biocam jest stworzenie rozwiązania, które będzie badać cały układ, od początku do końca. Co więcej, polska spółka chce nie tylko zapewnić przyjazną pacjentowi metodę badań, ale też mocno ułatwić lekarzom diagnozę, stosując algorytmy uczenia maszynowego przy analizie obrazów.  

Pierwsze pomyślne testy na pacjentach-ochotnikach firma ma już za sobą. Najbliższe cele to certyfikacja medyczna CE i FDA oraz badania pilotażowe na grupie kilkuset pacjentów. W kolejnej perspektywie Biocam dąży do podpisania pierwszych umów na licencjonowanie technologii i cały czas zamierza rozwijać funkcjonalności kapsułki. Zarząd Biocam zakłada, że już w 2025 roku spółka będzie rentowna. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama