reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

W Polsce ruszyły dostawy próbek medycznych dronami

Pierwsze trasy medyczne dronów LabAir będą odbywały się pomiędzy warszawskim ośrodkiem ALAB laboratoria przy ulicy Stępińskiej, a szpitalami w Sochaczewie oraz Pułtusku.

11 lutego operator LabAir sp. z o.o., wchodzący w skład grupy Farada Group sp. z o.o, otrzymał jako pierwszy w Polsce zgodę na wykonywanie komercyjnych lotów medycznych Bezzałogowymi Statkami Powietrznymi poza zasięgiem wzroku, w sposób automatyczny, pozwalający na zarządzanie lotem z Centrum Zarządzania Operacjami Lotniczymi. Pierwsze loty transportu medycznego rozpoczną się w poniedziałek, 21 lutego – czytamy w komunikacie Farada Group.

LabAir, jeszcze jesienią 2020 roku, przeprowadził serię lotów testowych pod nadzorem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i będzie teraz wykonywał powtarzalne, codzienne loty. Firma podkreśla, że dzięki temu ograniczy zaangażowanie kurierów poruszających się samochodami, natomiast dzięki elektrycznemu napędowi taki transport próbek w znaczący sposób obniża emisję CO2 do środowiska.

W trakcie zatwierdzenia są kolejne trasy – Łomża, Ostrów Mazowiecka, Ostrołęka, PKiN.

– Transport materiałów laboratoryjnych, wrażliwych na temperaturę, był od początku istnienia grupy naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, szczególnie w dzisiejszych, pandemicznych czasach, jak kluczowy jest szybki transport materiału do badania. Nasze rozwiązania są odpowiedzią na tę potrzebę – komentuje Adam Cudny, przewodniczący Rady Nadzorczej Farada Group sp. z o.o.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2