reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

LG wychodzi z biznesu paneli słonecznych

LG Electronics poinformowało dziś, że zakończy działalność w biznesie paneli słonecznych ze względu na rosnące koszty i ostrą konkurencję.

Decyzja została podjęta „ponieważ niepewność w globalnym biznesie paneli słonecznych stale rośnie z powodu różnych czynników, w tym konkurencji cenowej i rosnących kosztów surowców”.

Firma LG Business Solutions, która prowadzi działalność w zakresie paneli słonecznych, zreorganizuje swoje portfolio wokół kluczowych filarów: technologii informacyjnej (IT) i wyświetlania informacji (ID).  

LG informuje, że w przyszłości zamierza wykorzystywać swoje doświadczenie w sektorze energii odnawialnej i chce skoncentrować się na sektorach rozwijających się, stawiając m.in. na systemy magazynowania energii (ESS), rozwiązania do zarządzania energią i inne.

LG zapewnia, że będzie wspierać klientów biznesu paneli słonecznych przez pewien czas po zamknięciu LG Business Solutions. Sama produkcja paneli będzie kontynuowana do drugiego kwartału tego roku, aby utrzymać odpowiednie zapasy dla przyszłego wsparcia serwisowego – czytamy w komunikacie.

Oczekuje się, że zamknięcie działalności związanej z panelami słonecznymi zostanie zakończone do 30 czerwca.  

Pracownicy, którzy nie będą kontynuować pracy w LG, otrzymają wsparcie w okresie przejściowym oraz odprawy proporcjonalne do swojego stażu pracy w firmie - informuje LG.  
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama