reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Nowa marka w branży dronów – Edge Autonomy

Spółka UAV Factory, specjalizująca się w technologiach bezzałogowych i autonomicznych, ogłosiła zmianę nazwy i wejście na rynek pod marką Edge Autonomy.

Stworzenie nowej marki jest związane z niedawną fuzją z Jennings Aeronautics. Edge Autonomy to połączenie dwóch producentów platform małych bezzałogowych statków powietrznych i zestawów do montażu kamer.

– Marka otwiera nowy rozdział w postaci zjednoczonej, kierowanej innowacjami spółki, która będzie przewodzić na rynku zastosowań wielodziedzinowych technologii bezzałogowych i systemów autonomicznych. Edge Autonomy reprezentuje sobą całe dekady sprawdzonych technologii bezzałogowych oferowanych klientom rządowym, komercyjnym i uczelniom w niemal 60 krajach – czytamy w komunikacie.

Poprzednia siedziba Jennings Aeronautics (JAI) w San Luis Obispo w Kalifornii posłuży jako nowa siedziba Edge Autonomy. Spółka wspierana jest przez AE Industrial Partners, fundusz private equity specjalizujący się w sektorach: lotnictwa, obronności i usług rządowych, kosmosu, usług energetycznych i mediów oraz specjalistycznych rynków przemysłowych.

– Od kiedy UAV Factory i JAI połączyły siły we wrześniu ubiegłego roku, jasnym było, że potrzebujemy nowej marki, która będzie odzwierciedlać realny zasięg i siłę naszej globalnej platformy. Marka Edge Autonomy wyraża naszą misję, by pomagać klientom zyskiwać kluczowe przewagi konkurencyjne w korzystaniu z najnowszych technologii bezzałogowych statków powietrznych – komentuje John Purvis, dyrektor generalny Edge Autonomy.

Edge Autonomy oferuje różnorodny ekosystem platform bezzałogowych i systemów elektrooptycznych/podczerwonych (EO/IR). Firma dysponuje ponad 150 tys. m kw. powierzchni zakładów produkcyjnych na dwóch kontynentach oraz biurami wsparcia w Bend w stanie Oregon i Herndon w stanie Wirginia.

AE Industrial Partners to fundusz private equity specjalizujący się w sektorach lotnictwa, obronności i usług rządowych, kosmosu, usług energetycznych i mediów oraz specjalistycznych rynków przemysłowych. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2