reklama
reklama
© SEMIKRON
Przemysł elektroniczny |

SEMIKRON pozyskał olbrzymi kontrakt od niemieckiego producenta aut

SEMIKRON podpisał umowę o wartości 1 mld EUR na nową platformę modułów mocy eMPack z dużym niemieckim producentem samochodów.

Platforma eMPack SEMIKRON, zoptymalizowana pod kątem technologii SiC, zostanie wykorzystana w falownikach EV nowej generacji producenta samochodów, którego nazwa nie została ujawniona w komunikacie.

Produkcja seryjna ma ruszyć w 2025 roku, a kontrakt opiewa na ponad 1 mld EUR.

SEMIKRON ocenia, że jego technologia „Direct Pressed Die” (DPD), która pozwala na tworzenie kompaktowych, skalowalnych i niezawodnych falowników, odegrała kluczową rolę w pozyskaniu kontraktu.


SEMIKRON podkreśla też, że w ciągu ostatnich kilku lat realizował plan zostania dostawcą dla branży motoryzacyjnej, bazując na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w rozwoju i produkcji modułów mocy.

Strategia firmy SEMIKRON koncentruje się na globalnych trendach, takich jak mobilność bezemisyjna jako sposób na walkę ze zmianami klimatu. W związku z tym rynek eMobility pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się rynków półprzewodników mocy w nadchodzących latach. Według firmy BIS Research, wywiadowni gospodarczej i badawczej, liczba pojazdów hybrydowych i elektrycznych będzie rosła o 23% rocznie do 2029 roku. A SEMIKRON zamierza rosnąć wraz z tym rynkiem – czytamy w komunikacie.


SEMIKRON jest producentem modułów i systemów mocy głównie w średnim zakresie (ok. 2 kW do 10 MW), dostarcza produkty do napędów silnikowych i systemów automatyki przemysłowej. Dalsze obszary zastosowań obejmują zasilacze, systemy energii odnawialnej (energia wiatrowa i słoneczna) oraz pojazdy elektryczne.

Obecnie SEMIKRON zatrudnia około 3000 osób w 24 filiach na całym świecie. Firma ma 8 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Niemczech, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Włoszech, Słowacji i USA. Obroty za 2020 rok przekroczyły 450 mln EUR. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 06 2023 20:46 V22.0.14-1