reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BorgWarner
Biznes |

BorgWarner przejmuje Santroll

BorgWarner zamierza wzmocnić pozycję w elektrycznych systemach napędowych i kupuje firmę Santroll Automotive Components zajmującą się e-silnikami do pojazdów lekkich.

BorgWarner Inc., Santroll Electric Auto i Santroll Automotive Components w ubiegłym tygodniu ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia Santroll Automotive Components – wydzielonego z firmy Santroll biznesu związanego z silnikami elektrycznymi. Wartość transakcji to 1,4 mld RMB (ok. 220 mln USD).

Firma Santroll z siedzibą w Tianjin w Chinach projektuje i produkuje e-silniki przeznaczone do użytku w lekkich pojazdach i dostarcza swoją opatentowaną technologię na chiński rynek OEM. Firma zatrudnia prawie 400 pełnoetatowych pracowników.

BorgWarner ocenia, że przejęcie wzmocni pionową integrację, skalę i zakres oferty firmy w zakresie silników elektrycznych do lekkich pojazdów, jednocześnie umożliwiając skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek.

Finalizacja transakcji ma nastąpić pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku i jest uzależniona od spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1