reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Carlson ASI Evig Alfa inwestuje w projekt IoT

CrushvibrotechOne to 24 spółka, która dołączyła do portfolio funduszu Carlson ASI Evig Alfa i otrzymała wsparcie w wysokości 1 mln PLN.

Środki będą przeznaczone na wytworzenie technologii wspierającej obecnie funkcjonujące procesy przetwarzania tworzyw sztucznych i zwiększeniu wydajności rozdrabniania tworzyw sztucznych przez firmy zajmujące się ich przetwarzaniem – informuje fundusz.

Jak czytamy dalej w komunikacie, planowane rozwiązanie ma polegać na stworzeniu systemu opartego na technologii internetu rzeczy, dzięki któremu możliwe będzie polepszenie parametrów efektywności procesu rozdrabniania surowców, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów poprzez optymalizację parametrów wpływających na pracę wykorzystywanych urządzeń oraz umożliwieniu zdalnej predykcji usterek i konieczności serwisu, a także zdalne zarządzanie procesami.

Fundusz CARLSON ASI EVIG Alfa został utworzony we współpracy z Carlson Ventures International LTD w celu inwestowania w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju, ukierunkowane na realizację prac badawczo-rozwojowych z potencjałem globalnej komercjalizacji. Carlosn ASI EVIG Alfa Koncentruje się na kluczowych dla nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy branżach, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji (AI) w takich branżach jak: FinTech, MedTech, IoT oraz CleanTech.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2