reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Eurocell
Przemysł elektroniczny |

W Europie powstanie kolejna gigafabryka

Brytyjsko-koreański producent baterii Eurocell zamierza wybudować gigafabrykę w Europie Zachodniej, która ma być gotowa do produkcji po zaledwie 12 miesiącach.

Eurocell zapewnia w komunikacie, że tak ambitny harmonogram realizacji inwestycji jest możliwy do realizacji, ponieważ ma już sprawdzony produkt akumulatorowy, który jest gotowy do produkcji na dużą skalę.

Dzięki inwestycji w wysokości 600 mln GBP zaplanowanej na dwa etapy, firma zamierza dostarczać europejskie produkty na potrzeby magazynowania energii, motoryzacji i e-mobilności. Pełna wydajność produkcji ma zostać osiągnięta w 2025 roku.

Obecnie Eurocell poszukuje lokalizacji, a ostateczny wybór jest w dużej mierze uzależniony od uzyskania odpowiedniego poziomu wsparcia. Firma nie podaje konkretnych liczb, twierdzi natomiast, że wybrany na inwestycję kraj skorzysta na stworzeniu „setek bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy”.

Budowa nowej gigafabryki będzie realizowana w dwóch etapach. Po zakończeniu pierwszej fazy do początku 2023 roku firma rozpocznie masową produkcję ogniw akumulatorowych dla istniejących klientów. Eurocell nie podaje jednak zakładanego wolumenu produkcji.

Kolejny etap zakłada budowę drugiego obiektu w tej samej lokalizacji, który do 2025 roku będzie w stanie wyprodukować ponad 40 milionów ogniw rocznie przeznaczonych na jeden z trzech kluczowych rynków: Wielkiej Brytanii, Holandii lub Hiszpanii.

– Eurocell w Wielkiej Brytanii to nowa firma, kierowana przez bardzo doświadczony brytyjski zespół i wspierana przez naszego południowokoreańskiego partnera z wieloletnim doświadczeniem w branży elektrochemicznej, produkującym baterie na masową skalę i budującym gigafabryki. Obecnie planujemy szybką ekspansję w Europie, aby dostarczać magazynom energii i przemysłowi motoryzacyjnemu nasze wiodące na rynku technologie (...). Produkty te mogą być dostępne na rynku w ciągu miesięcy, a nie lat – mówi Recardo Bruins, CEO Eurocell EMEA.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama