reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

XTPL nawiązał współpracę z indyjskim dystrybutorem

XTPL SA, dostawca przełomowych rozwiązań nanodruku dla rynku elektroniki, zdecydował o wejściu ze swoją technologią na perspektywiczny rynek indyjski.

Spółka właśnie rozszerzyła swoją międzynarodową sieć dystrybutorską o współpracę z firmą Vertex Global Solutions z Bombaju, specjalizującą się dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla przemysłu wyświetlaczy, półprzewodników i organicznych ogniw fotowoltaicznych.


Choć Vertex funkcjonuje od niedawna, zdążył już pozyskać do swojego portfolio 5 europejskich dostawców najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla globalnych producentów elektroniki drukowanej: wyświetlaczy, organicznych ogniw fotowoltaicznych oraz półprzewodników – podkreśla XTPL w komunikacie

– Rynek indyjski jest bardzo perspektywiczny dla branży elektroniki drukowanej, na ten przemysł stawia także tamtejsza administracja państwowa. Poza tym ten silny trend rozwoju wspierany jest także popytem rynku wewnętrznego, który od kilku lat systematycznie wzrasta. Chcielibyśmy, aby w pierwszej kolejności na rynku indyjskim pojawiło się nasze urządzenie Delta Printing System, które wesprze proces wdrażania technologii. Dane rynkowe wskazują, że całkowity rynek badawczo-rozwojowy w Indiach do 2025 roku osiągnie wartość 63 mld USD – mówi dr Filip Granek, prezes zarządu XTPL SA.

– Technologię ultraprecyzyjnej depozycji XTPL poznaliśmy poprzez śledzenie doniesień z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branży AME (additive manufacturing of electronics).  Bardzo zainteresowały nas możliwości jej zastosowania. Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku przemysłu elektroniki drukowanej wskazuje, że jest to rozwiązanie, które może być przełomowe w skali globalnej i zdobędzie pozycję na liniach produkcyjnych urządzeń elektroniki nowej generacji ze względu na swoje zalety: efektywność, wysoką precyzję drukowanych struktur, a także możliwość wykorzystania technologii w naprawach defektów produkcyjnych. Zaletą jest także możliwość udostępnienia produktu do prototypowania, czyli systemu Delta Printing System – mówi Mayank Pandit, dyrektor zarządzający Vertex.

Mayank Pandit dodaje, że Vertex jest już w kontakcie z zainteresowanymi podmiotami w Indiach i na początku współpracy z XTPL firma skupi się właśnie na wprowadzeniu Delta Printing System do centrów R&D w Indiach zarówno w korporacjach technologicznych jak i w jednostkach akademickich.

Według szacunków analityków agencji Invest India, tamtejszy rynek urządzeń elektronicznych ma szansę osiągnąć wartość 400 mld USD do 2025 roku. Jednocześnie prawdopodobne jest, że indyjski przemysł elektroniczny do 2025/2026 roku osiągnie poziom 300 mld USD przychodów rocznie. Wsparcie dla rozwoju tej branży ogłosił pod koniec 2021 roku rząd hinduski, ogłaszając plan preferencji fiskalnych o wartości 10 mld USD. Ten ruch ma na celu przyciągnięcie producentów półprzewodników i wyświetlaczy. Zainteresowanie ofertą wyrazili już globalni gracze branżowi z Azji, Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Budowa sieci dystrybutorskiej XTPL rozpoczęła się na początku 2021 roku w ramach strategii komercjalizacji produktów spółki. Dotychczas spółka nawiązała współpracę z czterema podmiotami: w Korei Płd. (Bandi Consortia), w Chinach (YI XIN Technology), na Wyspach Brytyjskich (Semitronics Sales Ltd.) oraz w wybranych krajach Europy Zachodniej (merconics). 


Technologia XTPL jest odpowiedzią na trzy megatrendy w zakresie wytwarzania nowoczesnej elektroniki. Branża obecnie silnie skupia się na dalszej miniaturyzacji rozmiarów oraz wagi urządzeń elektronicznych, zmianie ich form i właściwości, idąc w kierunku coraz większej elastyczności i trójwymiarowości. Ostatnim globalnym trendem jest także dbałość o ekologię poprzez wydajne wykorzystywanie ograniczonych zasobów przy jednoczesnym zmniejszeniu produkowanych odpadów, na co pozwala technologia addytywna. XTPL opracowuje wspierające te trendy innowacyjne rozwiązania z zakresu nanodruku, kierując je do globalnych graczy z dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej.

W 2020 r. wartość branży elektroniki drukowanej wynosiła 41,2 mld USD (+11,0% r/r), w 2025 r. prognozowana jest na poziomie 63,3 mld USD, zaś w 2030 r. ma osiągnąć nawet 74,1 mld USD (za: IDTechEx). Oznacza to średnioroczny wzrost wartości rynku w latach 2020-2025 na poziomie 9,0%.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1