reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LegnickaSSE
Przemysł elektroniczny |

Winkelmann wyda 100 mln PLN na rozbudowę w strefie

Winkelmann, producent dla branży grzewczej i motoryzacyjnej, rozwija inwestycję w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Winkelmann to jedna z pierwszych firm, która zainwestowała na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W czwartek 10 lutego w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miało miejsce uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla spółki, która zainwestuje 100 mln PLN.

– Pierwszeństwo zobowiązuje, dlatego nieustannie rozwijamy naszą działalność w Polsce. Dziś w Legnicy pracuje już blisko 1 600 osób w czterech fabrykach. Od samego początku realizujemy nasz projekt na absolutnie międzynarodowym, wysokim poziomie. Otrzymanie decyzji o wsparciu dla naszej spółki to kolejne ważne wydarzenie w historii firmy. Rynek na nasze produkty jest nadal otwarty, w zakładach w branży grzewczej produkcja i sprzedaż ciągle rosną. Chcemy zrealizować tak ambitne plany i sprostać wymaganiom klientów, dlatego niezbędna jest rozbudowa parku maszynowego. Pozwoli to nam na zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz poszerzenie obszarów magazynów. Wraz z rozwojem, w naturalny sposób zwiększymy również zatrudnienie – mówi Krzysztof Ignasiak, członek zarządu Winkelmann.

W ramach najnowszej firma inwestycji rozbuduje istniejące zakłady zajmujące się produkcją pojemnościowych podgrzewaczy wody, naczyń zbiorczych oraz części do pojemnościowych podgrzewaczy wody (heating+water). Oprócz modernizacji polegającej na powiększeniu przestrzeni hali magazynowej z urządzeniami automatyki magazynowej, projekt obejmuje również rozbudowę infrastruktury zewnętrznej.

Wartość inwestycji to 100 mln PLN. Zadanie ma być zrealizowane do końca 2026 roku.

– Winkelmann to jeden z największych pracodawców w powiecie legnickim. Cieszy mnie, gdy inwestorzy na stałe związani z LSSE podejmują decyzję o dalszym rozwoju. Dla nas jest to jasny sygnał, że stwarzamy warunki, które pozwalają im rosnąć. Produkty z Legnicy trafiają do aut największych światowych marek, więc to dodatkowy powód do dumy – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Winkelmann, który wytwarza produkty dla branży grzewczej i motoryzacyjnej, rozpoczął działalność w Polsce w 1998 roku. Spółka należy do międzynarodowej organizacji Winkelmann Group, założonej w Niemczech w 1898 roku.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego. Na 2022 rok przypada 25-lecie istnienia spółki. W tym czasie firmy zainwestowały tu blisko 11 mld PLN i zdecydowały się zatrudnić blisko 17 tys. pracowników, aż dwukrotnie więcej niż planowały – informuje strefa.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1