reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Variosystems
Przemysł elektroniczny |

Variosystems rozwija działalność na dwóch frontach

Dostawca usług EMS Variosystems planuje znacząco rozszerzyć produkcję zarówno w Azji, jak i w Europie.

Ostatnie dwa lata pandemii to czas znacznego przyspieszenia procesów cyfryzacji. Praca i nauka z domu to standardowa praktyka. Do tego rosną potrzeby takich sektorów, jak motoryzacyjny, medyczny czy produkcyjny, więc i globalny popyt na produkty elektroniczne stale rośnie.

– W tym kontekście kierownictwo Variosystems podjęło na początku tego roku decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych na Sri Lance i Chorwacji – czytamy w komunikacie.

Produkcja na Sri Lance wzrośnie o 100%

Największy zakład produkcyjny Variosystems na Sri Lance – zatrudniający 1200 pracowników – podwoi powierzchnię do 15 000 m kw., z czego 12 000 będzie przeznaczonych na produkcję. Będzie to oznaczało 100% wzrost produkcji.

Wartość inwestycji szacowana jest na 10 mln CHF (9,5 mln EUR), obejmie to budynki, sprzęt i infrastrukturę.

Budowa ruszyła w styczniu tego roku, a zakończenie zaplanowano na kwiecień 2023 roku. Dzięki nowej hali produkcyjnej w istniejącym kampusie Variosystems, firma zwiększy moce produkcyjne zarówno jeśli chodzi o elektronikę, jak i montaż kabli. Dzięki projektowi ma również powstać 600 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych trzech lat.

Nowa fabryka w Europie

Variosystems rozwija działalność nie tylko w Azji. W Europie firma podpisała właśnie umowę zakupu działki o powierzchni 26 700 m kw. w parku przemysłowym Brezje w Varaždin w Chorwacji, gdzie zostanie wybudowana nowa fabryka.

Działka znajduje się w pobliżu istniejącego zakładu produkcyjnego firmy o powierzchni 1200 m kw. w Ludbregu. Varioystems informuje, że w początkowej fazie inwestycji powstanie obiekt o powierzchni 5200 m kw., z czego 4000 m kw. będzie przeznaczone na produkcję i magazynowanie. Budowa ma zostać ukończona pod koniec 2023 roku, a wkrótce potem rozpocznie się produkcja.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama