reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Timate
Przemysł elektroniczny |

TIMATE z dużym wdrożeniem

Po elektroniczne karty do zarządzania pracownikami i procesami sięgnęła firma ALAB Laboratoria – ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych.

ALAB testował system TIMATE – do zarządzania ludźmi i procesami w firmie – przez ponad pół roku. TIMATE i karty noszone przez pracowników dostarczyły zarządzającym danych na temat organizacji procesów. W tym czasie firma przyglądała się działaniu swoich laboratoriów, szukając elementów, które można poprawić, by funkcjonować jeszcze efektywniej.

ALAB Laboratoria to sieć 400 placówek diagnostycznych, mająca w swojej ofercie ponad 3 000 badań diagnostycznych.

– Analizując informacje gromadzone przez system bardzo szybko dostrzegliśmy rzeczy, które możemy poprawić. Jeden z przykładów dotyczył procentowego rozmieszczenia osób w pomieszczeniach, które pokazało nam, że naszym pracownikom brakuje dodatkowego analizatora. Od razu go zakupiliśmy, co przyspieszyło i ułatwiło pracę diagnostów. Takich przypadków było więcej, a zmiany procesowe, których dokonaliśmy, przełożyły się na naprawdę znaczne oszczędności – mówi Ewa Małkowska, prezes ALAB Laboratoria.

Po okresie testowym, który zakończył się w październiku, ALAB zdecydował się na pełne wdrożenie systemu TIMATE. Docelowo będzie on działał we wszystkich placówkach spółki.

System TIMATE działa za pomocą innowacyjnej karty wyposażonej w ekran e-Paper, która z jednej strony jest elektronicznym identyfikatorem pracownika, a z drugiej mierzy czas pracy i ocenia jego wykorzystanie. Klientami TIMATE są głównie przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne i medyczne, zatrudniające przynajmniej kilkuset pracowników.

System TIMATE gromadzi i analizuje dane na temat działania firmy w sześciu obszarach: czasu pracy i jego wykorzystania, bezpieczeństwa, osiągania wyników, realizacji zadań oraz zarządzania zespołami.

– Informacja jest dziś wszystkim, ale sama w sobie nie wystarczy. Nasz system dostarcza dane i analizuje je, pokazując na czytelnych mapach i wykresach, w jaki sposób działa firma, jak pracują pracownicy, czy i w jakim czasie wykonywane są poszczególne zadania, gdzie znajdują się zatrudnieni. Takie informacje pozwalają lepiej zrozumieć przedsiębiorstwo i zachodzące w nim procesy – tłumaczy Sebastian Młodziński, CEO TIMATE.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2