reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

IMT dystrybutorem SAKI

Oficjalny start polskiej spółki IMT Technologies & Solutions niemal zbiegł się z wybuchem pandemii koronawirusa. Nie przeszkodziło to jednak firmie w realizacji kolejnych celów.

Pod koniec ubiegłego roku IMT podpisało z SAKI umowę dotyczącą dystrybucji maszyn i urządzeń japońskiej firmy firmy na terenie Polski.

IMT Technologies & Solutions jest już zatem wymieniane jako oficjalny partner SAKI, a w ofercie dystrybutora znalazły się następujące urządzenia japońskiej firmy: 

  • SPI 3D – do inspekcji optycznej nadruku pasty w 3D,
  • AOI 3D – do automatycznej inspekcji optycznej 3D produkcji SMT
  • AOI 2D – do inspekcji optycznej 2D, inspekcji THT i conformal coating.

– Działalność firmy IMT skupia się na obszarze związanym z jakością, badaniem i kontrolą produktów. Firma SAKI doskonale wpisuje się w nasze portfolio, a wysoka jakość i specyfika maszyn dostarczanych przez japońskiego producenta stanowią doskonałe uzupełnienie naszej oferty – komentuje Daniel Trzciński, dyrektor zarządzający IMT Technologies & Solutions.

Dyrektor polskiej spółki ocenia, że silna pozycja na rynku europejskim firmy Saki w zasadzie gwarantuje powtórzenie sukcesu również na naszym rodzimym rynku i przypomina, że to właśnie specjaliści SAKI, jako jedni z pierwszych, opracowali działające algorytmy 3D.

– Nasz wybór SAKI jako partnera biznesowego był powodowany nieocenioną japońską dokładnością i niezawodnością oferowanego sprzętu, nie ukrywam, że odpowiednio duży wpływ miał też fakt, że firma ma w Europie, a dokładnie w Czechach, swoje centrum rozwoju. Dzięki powyższym SAKI jest w stanie dostosować się do wymagań rynku europejskiego – dodaje Daniel Trzciński.

Dwa lata w pandemii

IMT Technologies & Solutions sp. z o.o., polska spółka czeskiego dostawcy urządzeń testujących, oficjalnie rozpoczęła działalność w styczniu 2020 roku. Trzy miesiące później wprowadzono w Polsce lockdown z powodu pandemii koronawirusa.

– IMT rozpoczęła działalność w mało sprzyjających warunkach – na początku pandemii Covid-19. Przez ostatnie dwa lata, zarówno my, jak i nasi klienci, musieliśmy się dostosowywać do nowej sytuacji. Bardzo ważną rolę w rozwoju firmy w tym trudnym czasie odegrali nasi dostawcy, a jakość dostarczanych produktów i usług zapewniła nam kolejne wygrane projekty – wskazuje Daniel Trzciński.

Pandemia nie podcięła zatem IMT skrzydeł. Co więcej, w 2021 roku firma otworzyła biuro handlowe w Zielonce pod Warszawą. Również na 2022 rok planowane są kolejne udogodnienie dla klientów, m.in. demo room – zapowiada szef polskiej spółki.


IMT Technologies & Solutions istnieje od 2012 roku i prowadzi wąsko wyspecjalizowaną działalność skupioną na problematyce testów i poprawie jakości w firmach produkcyjnych, oferując rozwiązania dla producentów wiązek kablowych i elektroniki na terenie Czech, Słowacji i Polski.

W 2016 roku zaczął się kolejny etap w historii firmy, gdy powstał dział produkcyjny dostarczający rozwiązania z zakresu automatyzacji przemysłowej. IMT projektuje i wykonuje linie do montażu i testowania, urządzenia dedykowane i stanowiska zrobotyzowane.

IMT informuje, że rosnące zapotrzebowanie na inspekcję i testowanie oraz ogólny rozwój automatyzacji przemysłowej to czynniki powodujące, że liczba pracowników w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła ponad dwukrotnie, do obecnych około 60 osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama