reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kimball Electronics Youtube
Przemysł elektroniczny |

Kimball zainwestuje 8 mln USD w Polsce

Kimball Electronics, Inc. podaje wyniki za drugi kwartał fiskalny 2022 roku, prognozy na cały 2022 rok i zapowiada rozbudowę zakładu w Polsce.

Kimball rozbuduje polski oddział, w którym niezbędne są dodatkowe moce produkcyjne w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ze strony nowych i istniejących klientów. Szacowana wartość inwestycji to 8 mln USD. W efekcie rozbudowy firma doda około 40% do istniejącego obszaru produkcyjnego obiektu, a po jej ukończeniu, na początku roku fiskalnego 2024, polski zespół rozpocznie obsługę klientów europejskich – czytamy w komunikacie.

Polski oddział amerykańskiego producenta elektroniki ma siedzibę w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Kimball Electronics Poland zatrudnia blisko 1000 osób.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić plany rozbudowy zakładu w Poznaniu. Jest to nasza trzecia rozbudowa obiektu w ciągu ostatnich 15 miesięcy i świadczy o skali sukcesu, jaki odnieśliśmy w zdobywaniu nowych projektów. Podobnie jak w Tajlandii i Meksyku, dodatkowe moce są potrzebne, aby realizować zlecenia nowych i obecnych klientów. (…) Aktualizujemy nasze wytyczne dotyczące nakładów inwestycyjnych na rok fiskalny 2022, które obejmą początkową fazę inwestycji w Poznaniu oraz dodatkowy kapitał związany z pozyskanym dużym projektem dotyczącym nowej generacji elektronicznych układów hamulcowych dla wieloletniego klienta – mówi Donald D. Charron, prezes i dyrektor naczelny.

Kimball Electronics ogłosił też wyniki za drugi kwartał roku fiskalnego 2022. Negatywny wpływ miały utrzymujące się problemy z globalnymi łańcuchami dostaw wynikające z pandemii COVID-19. Niedobory komponentów nadal sprawiały, że pozyskiwanie materiałów było niezwykle trudne. W grudniu sytuacja nieco się poprawiła, a sprzedaż przyspieszyła, ale i tak poziom niewypracowanych z tego powodu przychodów był znaczący – wyjaśnia prezes Kimball Electronics.

– Nadal zajmujemy dobrą pozycję z rekordowym backlogiem i podtrzymujemy nasze prognozy sprzedaży na rok finansowy 2022, chociaż spodziewamy się zakończyć rok na dolnym krańcu przedziału – wskazuje Donald D. Charron.

Kimball spodziewa się zatem na rok fiskalny 2022 sprzedaży netto z przedziału 1,4 - 1,5 mld USD, (od +8 do +16% r/r). Firma oczekuje zdecydowanej poprawy w drugiej połowie roku podatkowego 2022, z bardzo mocnym zakończeniem roku. Nakłady inwestycyjne w omawianym okresie szacowane są na 70–80 mln USD w porównaniu z pierwotnymi prognozami 60–70 mln USD. Ta aktualizacja bierze pod uwagę rozbudowę obiektów w Tajlandii i Meksyku oraz pierwsze inwestycje związane z rozbudową obiektu w Polsce.

Podstawowe dane za drugi kwartał roku obrotowego 2022 (zakończonego 31 grudnia 2021 roku):

©Kimball Electronics


 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1