reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 maja 2010

W tyskim Fiacie roczne premie niższe o 40%

Rośnie napięcie w tyskich zakładach Fiat Auto Poland. Tym razem powodem jest wysokość premii tzw. efektywnościowej za 2009 rok, która ma być wypłacona pracownikom w czerwcu.
Jak informuje zakładowa "Solidarność", średnia wysokość premii wyniesie ok. 860 zł, czyli o blisko 40 % mniej niż wypłacano pracownikom fabryki w roku ubiegłym. Pracownicy są rozczarowani rozbieżnością pomiędzy wysokością premii a wynikami zakładu. W ubiegłym roku FAP wyprodukował rekordową liczbę 605,8 tys. samochodów. To o 112,9 tys. sztuk więcej (czyli niemal o jedną czwartą) niż w roku 2008. Jak twierdzi Franciszek Gierot, szef związku "Sierpień 80", wszystkiemu winny jest mechanizm obliczania premii, w którym uwzględnia się także parametr określający wartość majątku firmy.

Źródło: www.rp.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1